Mořské potvůrky

Vědecké sady z Albi jsou u nás doma moc oblíbené. Tentokrát jsme s dětmi vyzkoušeli menší sadu v plechovce, ze které jsme vyrobili MOŘSKÉ POTVŮRKY. Úspěch veliký. Více se dočtete v recenzi níže.

Mořské potvůrky

Co sada obsahuje:

  • alignát sodný
  • chlorid vápenatý
  • míchátko
  • pipetu
  • 4 formy mořských živočichů
  • potravinářské barvivo (3 barvy)
  • bílou akrylovou barvu

Obsah sady

Pro koho je sada určena:

Sada k výrobě mořských potvůrek je určena dětem od 8 do 12 let. My jsme pracovali s dětmi 3 a 6 let a pod dohledem dospělého vše zvládli.

Mořské potvůrky

Jak to funguje:

1. Alignát sodný smícháme s vodou dle návodu a necháme z něj vytvořit želé. Trvá to 4 hodiny. Jednou za hodinu tuto směs promícháme. Je tedy potřeba počítat s tím dopředu, že před samotným tvořením se připravuje tato směs.

Mořské potvůrky

2. Chlorid sodný smícháme s vodou dle návodu.

3. Želé z alignátu rozdělíme na několik částí a každou z nich obarvíme přiloženým potravinářským barvivem.

Mořské potvůrky

4. Formičky postupně naplníme barevným želé a noříme je do roztoku vody a chloridu sodného dle návodu. Reakcí želé s roztokem vzniknout mořské potvůrky.

Mořské potvůrky

Naše zkušenosti se sadou

Sadu Mořské potvůrky si vybrala Marky a moc se na tvoření těšila. Nakonec jsme si ho užili všichni, i Martínek a já. Děti s nadšením pozorovaly, jak jim pod rukama vznikají mořské potvůrky. Ze sady jich vytvoříte asi 20. V návodu najdete ještě tipy, jak si s potvůrkami hrát. Určitě doporučujeme mít dopředu připravené nějaké „akvárium“ (box s vodou) na hraní. Vzniklé potvůrky totiž nejsou trvalé a za pár dní vyschnou.

Mořské potvůrky

Sadu doporučujeme zvlášť teď, když je venku teplo a děti si mohou bez obav hrát s vodou. Můžete mrknout také na další vědecké sady. Ty v plechovce se hodí i jako drobný dárek k blížícímu se dní děti. 🙂