Míčky na hrazdičku: Černobílé Montessori pomůcky

V dnešním článku bych vám chtěla představit tvorbu paní Zuzany, která nabízí látkové hračky v kontrastních barvách určené těm nejmenším dětem. Na Fleru nebo Facebooku je najdete pod značkou Černobílé Montessori pomůcky. Pro recenzi jsem vybrala MÍČKY NA HRAZDIČKU. Využijete je už pro novorozence, ale zabaví se s nimi i batolátka. V článku najdete konkrétní tipy, jak s míčky pracovat. Tak pojďte mrknout. 🙂

Míčky na hrazdičku

Sada obsahuje 5 látkových míčků o průměru zhruba 7 cm s očkem a provázkem, kterým je připevníte k hrazdičce a dítě je může pozorovat.

Míčky na hrazdičku

Míčky můžete na hrazdičku přivázat do jedné roviny nebo si pohrát s délkou provázku a seřadit je od nejkratšího po nejdelší.

Míčky na hrazdičku

Pokud ještě miminko není schopné míčky ručičkou nebo nožkou rozhoupat, můžete to udělat za něj. Naší dvouměsíční Markétce se moc líbí, když se míčky houpou. 🙂 Dítě to zároveň nutí sledovat jejich pohyb a trénuje si tak zrak.

Míčky na hrazdičku

Kromě hrazdičky míčky používáme také v autosedačce. Cestování se dceři nelíbí, ale pozorování míčků ji alespoň na chvíli zaujme. V tomto případě je potřeba zkrátit provázky, aby míčky byly ve vhodné výšce pro pozorování. Pokud ale vaše miminko v autě pravidelně usíná, tak míčky nepoužívejte, ať může klidně usnout. Míčky poutají pozornost a dítě se na ně soustředí, a proto by se neměly používat na místech, na kterých dítě odpočívá.

Míčky na hrazdičku

Kolem 3.měsíce věku už děti dokáží do předmětu zavěšeného na hrazdičce šťouchnout. Jeden z míčků můžete nahradit třeba rolničkou. Příjemný jemný zvuk bude děti lákat, aby šťouchnutí opakovaly.

Míčky na hrazdičku

Míčky můžete také navázat do kruhu (držák na ně si můžete jednoduše vystřihnout z pevnějšího kartonu nebo použít větší dřevěný kruh). Děti tak mohou pozorovat předměty v jiném úhlu a posilovat zrak.

Míčky na hrazdičku

Míčky můžete využít i pro podporu dítěte v poloze na bříšku. Jeden nebo dva míčky položíme před miminko. Bude je pozorovat, případně se pro ně bude chtít natáhnout. Pro děti, které nerady leží na bříšku, to může být dobrá motivace.

Míčky na hrazdičku

Pro větší miminko můžete svázat několik míčků k sobě a nechat ho zkoumat ručičkami. Můžete pozorovat, jak dítě zareaguje na změnu tvaru a podoby oblíbené hračky.

Míčky na hrazdičku

Pro batolátka můžete využít míčky v kombinaci s dalšími hračkami ve tvaru kuličky a nechat je zkoumat různé materiály, barvy i velikosti jednotlivých předmětů.

Míčky na hrazdičku

Míčky můžete navázat na delší provázek a nechat dítě posouvat je po provázku. Míčky můžete nechat buď v rovině (a konce provázku zakončit třeba dřevěnými kroužky) nebo opět provázek svázat do kruhu.

Míčky na hrazdičku

Míčky navlečené na provázek můžete využít i do kočárku.

Míčky na hrazdičku

Později míčky využijete k jednoduchým hledacím hrám. Například vezmete 3 kelímky a pod jeden schováte míček. Dítě hledá, ve kterém kelímku se ukrývá.

Míčky na hrazdičku

Tolik naše tipy na aktivity s MÍČKY NA HRAZDIČKU od Černobílé Montessori pomůcky. Od této značky máme doma pomůcek víc a všechny jsou kvalitní a děti opravdu zaujmou.

Černobílé Montessori pomůcky

Kromě kvality zpracování se nám líbí i nápaditost. U závěsných hraček je dobré, že se daji na hrazdičku jednoduše připevnit a zase sundat (jsou připevněny provázkem nebo suchým zipem).

Míčky na hrazdičku

Pokud tedy hledáte vhodný a užitečný dárek pro miminko, můžeme tyto výrobky jedině doporučit. V nabídce na Fleru nebo na Facebooku najdete kromě závěsných hraček také chrastítka, šustící hračky, leporela, úchopové míčky nebo krásné veliké chobotničky s barevnými chapadly. Určitě nakoukněte. 🙂