Meteo domeček Pat a Mat

Ze svého dětství si pamatuji na dřevěné domečky s figurkami chlapečka a holčičky, které předpovídaly, jestli bude pršet nebo bude slunečno. Proto nás zaujalo, že v Efku stejný domeček vymysleli jako kreativní sadu k dotvoření a ještě k tomu s oblíbenými dětskými hrdiny večerníčku Pat a Mat. Pojďte se na něj podívat.

Meteo domeček Pat a Mat

Meteo domeček Pat a Mat

Co sada obsahuje

V balení najdete jednotlivé dílky domečku k sestavení a figurky Pata a Mata se zařízením, které funguje jako meteo stanice. Součástí je obrázkový návod.

Komu je sada určena

Tato kreativní sada je určena dětem od 6 let. Mladší děti zvládnou domeček sestavit s asistencí dospělého.

Meteo domeček Pat a Mat

Jak na tvoření

Dílky z lepenky sestavíme dle návodu do tvaru domečku. Jednotlivé části se k sobě lepí pomocí oboustranné lepící pásky, která je na nich přímo připravená.

Dovnitř domečku se vloží figurky Pata a Mata, které jsou nalepené na dřívku a zavěšené na ovčím střívku. Figurky jsou plastové.

Meteo domeček Pat a Mat

Jak to funguje

Domeček postavíme na vhodné místo (tak, aby byl chráněn před větrem, deštěm a přímým slunečním zářením). Ovčí střívko reaguje na změny vlhkosti vzduchu a v závislosti na změnách vlhkosti se vlákno zkracuje nebo natahuje a tím pohybuje figurkami. Při skládání je potřeba figurky nastavit dle aktuálního počasí a poté už budou počasí předpovídat samy.

Sestavený domeček

Meteo domeček Pat a Mat

Závěr

Na skládání domečku se děti těšily a tvoření je bavilo. Nejvíc je zaujalo, že figurky opravdu samy předpovídají počasí a vysvětlovali jsme si, jak to funguje. Tuto zajímavou tvořivou sadu tedy doporučujeme. Naše další tipy na hry od Efka najdete tady.