MemoLingo: Zábavná angličtina pro děti

Dnes bych vám chtěla představit  interaktivní obrázkové slovníky z MemoLingo. Tyto slovníky umožňují hravě rozšiřovat a procvičovat slovní zásobu v anglickém jazyce. Pojďte se s nimi seznámit.

MemoLingo

Jak slovník vypadá

Slovník tvoří kartičky s obrázky a slovíčky. V nabídce jsou různá témata. V každé tématické krabičce najdete 100 kartiček velikosti 6,5 * 6,5 cm. Kartičky jsou z laminovaného pevného papíru. Jsou tedy velmi odolné.

Slovník Zvířata

Slovník Příroda

Komu jsou slovníky určené

Slovníky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Učit se s nimi mohou nejen děti, ale i dospělí. Díky rozdělení slov do kategorií dle obtížnosti mohou procvičovat jak začátečníci, tak pokročilí.

Barvy

Zvlášť si můžete pořídit sadu Barvy, která obsahuje 14 kartiček. Tuto sadu můžete získat zdarma ke 3 zakoupeným slovníkům.

Slovník Barvy

Kartičky

Kartičky jsou oboustranné. Z jedné strany je barevný obrázek s anglickým výrazem a fonetickým přepisem. Z druhé strany je dané slovo v češtině. Najdete zde také číslo 1,2 nebo 3, které označuje obtížnost slov. Slovíčka jsou rozdělena na začátečníky, pokročilé a experty.

Slovník Příroda

Slovník Zvířata

Protiklady

U některých kartiček najdete na straně z českým výrazem malé šedé číslo. Tato čísla označují kartičky, které k sobě mají protiklad. Každé dvě kartičky s protiklady mají stejné číslo. V každé sadě najdete nějakou dvojici (dvojice) protikladů.

Protiklady

Videa s výslovností

Na stránkách MemoLingo je k dispozici i zákaznická sekce. Když si zakoupíte slovník, spolu s ním dostanete přístupové údaje k videím s výslovností výrazů na kartičkách. Videa namluvil rodilý mluvčí.

Slovník Zvířata

Herní souprava

Obrázkové slovníky nabízí mnoho možností využití. Doporučujeme přikoupit k nim i herní soupravu, ve které najdete pomůcky k rozmanitým hrám.

Souprava obsahuje:

  • dřevěné žetony
  • dřevěné figurky
  • hrací kostky
  • přesýpací hodiny
  • návod s pravidly 20 her
  • látkový pytlík

Herní souprava

Naše zkušenosti se slovníky

S dětmi s angličtinou teprve začínáme. Slovníky je zaujaly zajímavými barevnými obrázky. A vlastně se s nimi učím i já. Přiznám se, že nejsem pokročilý angličtinář a jsem vděčná za nahrávky správné výslovnosti. Děti anglické výrazy nadšeně opakují a fixují si správný přízvuk. Líbí se nám také, kolik možností k hrám kartičky poskytují. Díky tomu se slovníky hned tak neomrzí. Pokaždé si můžete zahrát jinou hru a kartičky využívat dlouhodobě.

Slovník Zvířata

Závěr

Interaktivní obrázkové slovníky MemoLingo jsou promyšlené do posledního detailu. Obsahují moderní výrazy jednotlivých slov, jsou pěkně graficky zpracované a nabízejí množství aktivit. Slovníky doporučujeme k procvičování angličtiny doma i ve vzdělávacích či volnočasových institucích.