Maped Lumi Board: tabule s podsvícením

Dnes pro vás mám tip na zajímavý tvořivý dárek. Jedná se o kreslící tabuli s podsvícením od značky Maped. U nás se tabule zalíbila oběma dětem (3 a 6 roků). Věřím, že by se líbila i vašim malým umělcům.

Lumi Board tabule s podsvícením

Komu je tabule určena

Výrobce tabuli doporučuje dětem od 4 let. Za mě klidně můžete zkusit i pro tříleté. Záleží na zájmech konkrétního dítěte.

Co najdete v balení

Balení obsahuje plastovou tabuli pro rozměr papíru A4 s LED podsvícením, průhledné plastové šablony s obrázky k překreslování (30 ks), sadu 12 barevných fixů a volné listy papíru (20 ks).

Lumi Board tabule s podsvícením

Jak to funguje

Pomocí otáčecích koleček na bočních stranách tabule navinete vybranou šablonu pod desku tabule. Tabuli rozsvítíte, položíte na ni papír a můžete překreslovat. Tabule funguje na tužkové baterie. Baterie součástí balení, je potřeba je dokoupit.

Lumi Board tabule s podsvícením

Víko tabule je otevírací. Po skončení aktivity si pod něj můžete uložit šablony a fixy, což je velmi praktické.

Lumi Board tabule s podsvícením

Šablony k překreslování

Šablony jsou plastové a obsahují velké množství obrázků. Obrázky a tvary k překreslování jsou různých úrovní: od jednoduchých linek a základních tvarů, přes návody krok po kroku, po složitější obrázky.

Šablony k překreslování

Co tabule rozvíjí

Při práci s tabulí děti rozvíjí pozornost, soustředěnost, trpělivost, grafomotoriku i představivost.

Velkou výhodu v této tabuli vidím v tom, že díky ní mohou kreslit i děti (ale i dospělí), kteří by si jinak na konkrétní obrázky netroufli.

Lumi Board tabule s podsvícením

Závěr

Tabuli samozřejmě můžeme doporučit. Překvapilo mě, že zaujala i Martínka, který si jinak tvoří i kreslí výhradně podle sebe. Ale našel si v šablonách obrázky, které jsou mi mu blízké a naučil se je dobře nakreslit. 😉