Mapa světa a její zvířecí obyvatelé

Hračky a pomůcky značky MamaBe už jsme vám představovali před časem. Dnes chceme ukázat jednu novinku z jejich nabídky, která potěší milovníky zvířat a zeměpisu. MAPU SVĚTA A JEJÍ ZVÍŘECÍ OBYVATELE využijete, jak pro nejmenší děti, tak pro školáky. Pojďte si tuto pomůcku prohlédnout zblízka a inspirovat se našimi tipy na aktivity.

Mapa světa a její zvířecí obyvatelé

Sada se skládá z velkoformátové mapy světa a 75 dřevěných čtverečků s obrázky a názvy zvířat.

Mapa světa

Kostky s obrázky a názvy zvířat

Cílem hry je přiřadit kostky se zvířaty na místa, kde žijí.

Mapa světa a její zvířecí obyvatelé

Mapa světa je natištěná na omyvatelné fólii, která se dá jednoduše srolovat a schovat do krabice. Vybírat můžete z formátu A1 nebo A0.

Mapa světa a její zvířecí obyvatelé

Mapa světa a její zvířecí obyvatelé

Obrázky zvířat jsou autorské. Jsou nalepeny na dřevěných čtverečcích. Ze spodní strany čtverečků jsou napsány názvy zvířat. Barva podkladu odpovídá barvě světadílu na mapě. Děti si tak jednoduše zkontrolují, zda zvíře umístily na správné místo. Obrázky i názvy zvířat jsou na čtverečcích ručně nalepené a mají povrchovou laminaci, takže jsou odolné.

Kostky se zvířaty

Barvy jednotlivých světadílů odpovídají Montessori kódování. V horní části mapy jsou barevné čtverečky, do nichž můžete roztřídit jednotlivé obrázky zvířat.

Mapa světa a její zvířecí obyvatelé

Pro každý světadíl, kromě Antarktidy, je připraveno 10 kostek se zvířaty. Pro Antarktidu je jich 5. Nechybí ani 10 mořských živočichů.

Kostky s mořskými živočichy

Kromě samotného přiřazování obrázků zvířat k jednotlivým světadílům a do moře nás napadly i další aktivity.

FIGURKY ZVÍŘAT

Děti přiřazují ke kostkám odpovídající figurky zvířat (menší děti k obrázkům, starší děti k názvům).

Hra s figurkami zvířat

POZNÁVAČKA

Úkolem dítěte je pojmenovat zvíře na obrázku. Svou odpověď si mohou děti zkontrolovat na spodní straně obrázku.

Kostky se zvířaty

TŘÍDĚNÍ

Kostky s obrázky zvířat se dají třídit do skupin dle různých kritérií (podle místa, kde žijí; podle živočišných druhů; podle toho, čím se živí, atd.)

Kostky s mořskými živočichy

NAJDI ROZDÍLY

Najdeme několik kostek se zvířaty stejného druhu (např.medvědi) a hledáme a popisujeme rozdíly mezi nimi.

Kostky se zvířaty

KVÍZY

Když se děti se zvířecími obyvateli světa blíže seznámí, můžeme tvořit kvízy. Např. Vyjmenuj 5 zvířat, která pochází z Jižní Ameriky. 

Zvířata jižní Ameriky

ZOO

Vybrané kostky můžeme sbalit na výlet do ZOO a hledat tyto zvířata přímo na místě. Starší děti mohou vyhledat i bližší informace na informačních cedulích.

Kostky se zvířaty

Tolik náš dnešní tip na MAPU SVĚTA A JEJÍ ZVÍŘECÍ OBYVATELE od značky MamaBe. Pomůcka se nám moc líbí a hlavně nás baví s ní pracovat. Vidíme u ní i potenciál na další rozšíření. Například brožurku s bližšími informacemi k jednotlivým obrázkům. Dovedeme si také představit, že kromě zvířat by se mohly na mapu umisťovat i kostky s nerostnými surovinami či vlajkami zemí. Pomůcku můžeme doporučit pro práci s dětmi doma i do školek a dalších vzdělávacích zařízení.