Malý méďa

Dnes máme tip na stolní hru pro nejmenší děti od 2 let. Jmenuje se Malý méďa a vydala ji Granna. Základem hry jsou jednoduché puzzle o třech dílcích, jejichž hlavním hrdinou je malý medvídek, který nedávno oslavil druhé narozeniny. Děti s ním mohou prožívat různé situace a kromě skládání puzzlí si zahrát i další hry. Pojďme si hru prohlédnout. 🙂

Malý méďa

Balení hry obsahuje 8 trojic obrázků, plakát a návod v češtině i slovenštině.

Malý méďa

Obrázky zachycují různé situace, které děti znají z běžného života. Od oblékání po slavení narozenin.

Malý méďa

Každá trojice obrázků zobrazuje nějaký děj s časovou posloupností. Díky tomu děti mohou určovat, co se stalo jako první a co následovalo a učit se vnímat čas.

Malý méďa

V návodu na hru najdete z jedné strany tipy na aktivity s ní.

Malý méďa

Z druhé strany je plakát s obrázky ze hry s doplňujícími otázkami k jednotlivým situacím, díky nimž můžete u dětí rozvíjet vyjadřovací schopnosti i fantazii.

Malý méďa

Líbí se nám, že obrázky zachycují situace v různých ročních obdobích. Můžete je tedy s dětmi třídit i podle toho, kterého ročního období se týkají a zároveň rozvinout diskuzi o tom, co je pro dané období typické.

Malý méďa

Jednotlivé dílky puzzlí můžete také využít pro hru pexetria a potrénovat tak i paměť. 🙂

Malý méďa

Na hře se nám líbí její variabilita. Dá se využít i pro různě staré sourozence. Zapojí se už nejmenší děti, ale nudit se nemusí ani ty starší. Hru Malý méďa seženete na e-shopu Kvalitní hračky. 🙂