Loto: Barvy

LOTO je oblíbená hra už několika generací dětí. Dnes tu mám pro vás tip na verzi této hry pro nejmenší. Je od značky Djeco a děti si při ní procvičí především barvy. Hru máme z e-shopu Učení je radost.

Loto: Barvy

Co hra obsahuje:

V kartonové krabičce najdete 4 karty s obrázky a 16 žetonů. Vše je vyrobeno z pevného a lesklého kartonu. Hra je odolná a vydrží i hrubší zacházení menších dětí. Žetony jsou velké, dětem se tedy dobře drží v ruce.

Loto: Barvy

Komu je hra určena:

Hra je doporučena dětem od 2 let. Naši 2,5 letou velmi baví a když si má vybrat, co budeme hrát, nejčastěji sáhne právě po tomto lotu. Ale rád si s námi zahraje i pětiletý.

Loto: Barvy

Pravidla hry

Cílem hry je co nejrychleji zaplnit svoji kartičku žetony se stejnými obrázky. Každý hráč si vybere kartu jedné barvy. Žetony se otočí obrázkem dolů a postupně se otáčejí. Pokud hráč otočí žeton se svým obrázkem, položí ho na kartu. Pokud otočí jiný žeton, vrátí ho zpět.

Loto: Barvy

Co hra rozvíjí:
  • zrakové vnímání
  • koordinaci oko-ruka
  • soustředěnost a pozornost
  • jemnou motoriku
  • logické myšlení
  • paměť
  • slovní zásobu
Barvy

Tato varianta lota se zaměřuje především na barvy. Děti si formou hry procvičují poznávání barev. Líbí se mi, že na horním okraji karty s obrázky jsou nakreslené další předměty dané barvy, a to v různých odstínech. S dětmi si tak můžete povídat o jednotlivých symbolech a rozšiřovat tak slovní zásobu.

Loto: Barvy

Varianty hry

Hry s jednoduchými pravidly poskytují spoustu prostoru pro další varianty. Některé zase zmíním.

TŘÍDĚNÍ ŽETONŮ

Žetony můžete zřídit do skupin dle libovolného společného znaku. Například můžete seskupit zvířata, rostliny nebo různé druhy ovoce.

CO SEM NEPATŘÍ

Logické myšlení můžete trénovat, když do skupinky žetonů přidáte jeden, který mezi ně z nějakého důvodu nepatří.

Třídění žetonů

HÁDANKY

Dětem můžete dávat jednoduché hádanky a ony poznávají, o který žeton se jedná.

PAMĚŤ

Dětem ukážeme několik žetonů. Následně jeden z nich výřadíme a ony pak určují, který obrázek chybí.

PŘÍBĚH

Můžeme také zkusit vytvořit vlastní příběh, ve kterém se objeví zvířátka a věci z žetonů.

Žetony ke hře

Barevné loto nás moc baví. Je to jednoduchá a rychlá hra, u které udrží pozornost i malé děti. Je to také ideální hra pro různě staré děti. Hru využijete doma i v institucích pracujících s dětmi.