Logico Piccolo: Finanční gramotnost

Dnes se budeme věnovat tématu finanční gramotnosti. Nakladatelství Mutabene vydalo na toto téma karty pro Logico Piccolo. Pojďte nahlédnout, za nás jsou velmi povedené.

Logico Piccolo: Finanční gramotnost

V nabídce nakladatelství Mutabene najdete dva soubory karet:

  1. O mincích a bankovkách
  2. O peněžních částkách a cenách

Každá sada obsahuje 16 karet pro tabulku Logico Piccolo. Karty jsou určeny pro děti v předškolním roce a na prvním stupni základní školy.

Logico Piccolo: Finanční gramotnost

Finanční gramotnost 1: O mincích a bankovkách

V této sadě se děti seznámí s podobou našich mincí a bankovek. Učí se je rozpoznávat podle různých kritérií. Zajímavá témata jsou padělání peněz a pomoc nevidomým. To nejvic zaujalo mě, protože mě nikdy předtím nenapadlo přemýšlet nad tím, proč vlastně mají mince různě tvarované hrany. Je to právě kvůli tomu, aby je nevidomí od sebe rozlišili. Další skvělá věc je, že na zadní straně karet, najdete kromě správného řešení úkolů i další podrobnosti a zajímavosti. Ať už o mincích a bankovkách samotných nebo o osobnostech na nich vyobrazených.

Logico Piccolo: Finanční gramotnost

Finanční gramotnost 2: O peněžních částkách a cenách

Tato sada karet je zaměřena hodně prakticky. Je fajn vzít si k ní i fyzické mince a bankovky a ukazovat si ty příklady názorně i na nich.

Logico Piccolo: Finanční gramotnost

Děti počítají různé hodnoty, srovnávají hromádky různě velkých částek a podobně. Na zadní straně karet jsou opět doplňující texty. Tentokrát se týkají jazykových výrazů pro jednotlivá platidla – synonyma a hovorové výrazy, které běžně používáme (například kilo = stovka, aj.).

Logico Piccolo: Finanční gramotnost

Závěr

Karty na téma finanční gramotnosti se nám moc líbí. Pro děti jsou velmi užitečné a získané poznatky využijí v každodenním životě. Spoustu zajímavostí z této oblasti bude nových nejen pro děti, ale také pro dospělé. Úkoly jsou velmi dobře vymyšlené a moc se mi líbí, jak zasahují do více oblastí a předmětů (matematika, historie, společenské vědy…).

Doporučujeme.