Lepící pero Bosch Gluey

Moje tavná pistole pomalu začíná vypovídat službu, a tak jsem přemýšlela, čím ji nahradím. Když jsem na internetu zahlédla AKU LEPÍCÍ PERO GLUEY od firmy Bosch, zaujalo mě na první pohled. Díky spolupráci jsem měla možnost pero vyzkoušet i naživo. Ráda vám ho dnes představím v recenzi. 🙂

Lepící pero Bosch Gluey

K ČEMU PERO SLOUŽÍ

Lepící pero Bosch Gluey je skvělou pomůckou pro všechny nadšené kutily. Nahradí tavnou pistoli, ale můžete ho použít nejen k LEPENÍ v rámci tvoření. Poslouží i k drobným OPRAVÁM. Pevně slepí různé materiály: dřevo, kov, papír, látku…

Lepící pero Bosch Gluey

Kromě lepení a opravování se pero skvěle hodí k DEKOROVÁNÍ a dalšímu TVOŘENÍ. Oproti tavné pistoli má tvar skutečně jako pero, takže dobře „padne“ do ruky a je vhodné i pro výtvarné techniky, které vyžadují větší přesnost.

Lepící pero Bosch Gluey

JAK PERO FUNGUJE

Pero se plní lepícími tyčinkami jako tavná pistole. Oproti klasickým tyčinkám do tavné pistole jsou ty pro pero Bosch Gluey menší (mají délku 2 cm a průměr 0,8 cm). Tyčinky se vkládají do spodní části pera. Po zapnutí pera se během 1 minuty roztaví a můžete tvořit. Tyčinky jsou průhledné, barevné i třpytivé. Záleží, která se vám zrovna hodí. Průhledné jsou ideální pro lepení a opravy, barevné se hodí k dekorování. Základní balení pera obsahuje i pytlík s lepícími tyčinkami (20 ks). Doporučuji rovnou přikoupit i větší balení tyčinek. Tyčinky jsou k dostání v běžných hobby marketech.

Lepící pero Bosch Gluey

NABÍJENÍ PERA

Pero je akumulátorové. Při práci tedy nikde nepřekáží kabely. Do horní části pera vložíte dvě nabíjecí baterie velikosti AA (jsou součástí balení). Součástí balení je také nabíječka baterií s kabelem zakončeným klasickým USB. Na jedno nabití můžete „vylepit“ až 60 tyčinek.

Lepící pero Bosch Gluey

VÝHODY PERA

Jak jsem psala výše, pero je vhodné pro lepení, drobné opravy a dekorování. Pokud chcete do tvoření zapojit i děti, je toto pero pro ně rozhodně bezpečnější a pohodlnější pro používání než klasická tavná pistole. Kromě kovového hrotu, ze kterého vytéká lepidlo, žádná část pera nepálí ani se nezahřívá. Spodní část pera je gumová, neklouže a dobře se drží. Vybírat můžete z pěti barevných variant (všechny najdete tady).

Lepící pero Bosch Gluey

VYUŽITÍ PERA

V závěru recenze přidávám několik konkrétních nápadů, jak pero využít. Další najdete v produktovém videu. 🙂

RÁMEČEK NA FOTKU

Z dřevěných špachtlí slepíme dva rámečky. Na jeden z rámečků nalepíme fotografii (nebo obrázek od dětí). Druhý ozdobíme barevnými tyčinkami a přilepíme ho shora na fotografii. Mezi dřevěné rámečky přilepíme očko z ozdobné stužky a obrázek pověsíme.

LUCERNIČKA ZE SKLENICE

Ze zavařovací sklenice můžete vytvořit lucerničku na svíčku. Stačí spodní část libovolně ozdobit barevnými ornamenty, které vytvoříte roztavenými tyčinkami. Tuto jednoduchou lucerničku zvládnou vyrobit i děti.

DIY lucernička

DIY lucernička

3D PŘÁNÍČKO

Pomocí lepícího pera můžeme dozdobit i přáníčko k narozeninám, Vánocům či jiným příležitostem. Perem na papíře nebo látce jednoduše vytvoříme 3D vzory a drobné detaily.

3D OMALOVÁNKY

Naším dětem se moc zalíbily „plastické“ omalovánky. Perem jsme na papír nakreslili obrys jednoduchého obrázku. Děti ho vybarvily pastelkami. Výhodou je, že okraj obrázku vytvořený perem vystupuje a děti tak nepřetahují.

Plastické omalovánky

HMATOVÉ HRY

3D efekt, který pero vytvoří, můžete skvěle využít k různým hmatovým hrám. Stačí na karton či dřevo vytvořit geometrické tvary či jiné vzory a děti je mohou hmatem zkoumat a pojmenovávat. Případně k nim přiřazovat předměty stejných tvarů či barev.

POČÍTEJ POSLEPU

Martínka zaujala hmatová hra na POČÍTÁNÍ POSLEPU. Na dřívka vytvoříte perem puntíky. Dítě se zavázanýma očima hmatem počítá, kolik puntíků na dřívku je.

Hmatová hra

Tolik naše recenze AKU LEPÍCÍHO PERA Bosch Gluey. Věřím, že se vám, kteří stejně jako já často tvoříte, bude tento článek hodit. 🙂