Kostky – dřevěná stolní hra

Kostky jsou klasická stolní hra. Dnes pro vás mám tip na její obměnu od značky Bigjigs Toys. Jedná se o velmi povedenou hru, kterou využijete už s předškoláky, ale rádi si ji zahrají i dospělí. Seženete ji na Učení je radost

Kostky

Co hra obsahuje:

Hra se skládá z dřevěné krabičky s překlápěcími čísly. Dno krabičky je potaženo látkou a hra díky tomu působí luxusním dojmem. Dále v balení najdete dvě hrací kostky.

Kostky

Pravidla hry:

První hráč hází kostkami. Po sečtení hodnot na obou kostkách překlopí políčko se stejnou číslici. Pokud je daná hodnota již otočená, může ji rozložit na sčítance a otočit příslušná políčka. Hráč hraje tak dlouho, dokud může otáčet políčka. V případě, že po hodu kostkami nemá už co překlopit, spočítá si hodnotu neotočených políček a zapíše si ji jako trestné body.

Poté hraje druhý hráč stejným způsobem. Na konci vyhrává ten, kdo má menší počet trestných bodů.

Kostky

Naše zkušenost se hrou:

Hru hrajeme s předškolákem a moc ho baví. Martínek počítá rád a díky této hře se učí další matematické úkony.

Starší děti a dospělí mohou při hře zapojit strategické myšlení a rozkládat jednotlivé hodnoty na sčítance tak, aby jim na konci zbyl co nejmenší počet trestných bodů. To předškolák ještě nezvládne, ale líbí se mi, že se u hry zabaví jak dítě, tak dospělý.

Kostky

Hru můžeme jedině doporučit.