Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V-100

Dlouho jsem k tvoření postrádala pilu. Chtěla jsem, aby byla skladná, jednoduchá k ovládání, ihned připravena k použití a ideálně akumulátorová. Pak jsem narazila na kmitací pily značky Bosch, které přesně splňovaly moje požadavky. Díky spolupráci s touto značkou vám dnes můžu blíže představit KMITACÍ PILU BOSCH UNIVERSAL SAW 18V – 100. Pojďte si přečíst recenzi a inspirovat se k tvoření ze dřeva.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

K čemu pila slouží

Kmitací pilu využijete k řezání dřeva i kovu. Model UniversalSaw 18V – 100 zvládne tloušťku dřeva 10 cm, oceli 0,8 cm a hliníku 1,8 cm. Pila zvládne rovné i zaoblené řezy. Dá se nastavit na šikmé řezy do úhlu 45 stupňů. Váha pily je 1,6 kg.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

Funkce a vlastnosti

Pila umožňuje nastavení rychlostí kmitání. K dispozici jsou 4 stupně rychlosti. Velmi příjemnou vlastností je „pozvolný rozběh„. Když pilu zapnete, chvíli řeže pomaleji, což je velmi praktické.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

Další příjemnou vlastností je systém SDS. Ten umožňuje snadnou výměnu pilového plátku bez použití nářadí. Stačí vám k tomu ochranné rukavice.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

Zapínací tlačítko obsahuje pojistku, díky které nemůže dojít k nechtěnému zapnutí pily, ať už vámi nebo dětmi.

V přední části je osvětlení, díky kterému je práce příjemnější.

Pila má funkci ofukování. Při řezání odfukuje piliny a prach a díky tomu pořád vidíte na čáru řezu. Pila se dá napojit na zařízení k odsávání prachu. Toto zařízení není součástí balení.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

Příslušenství

Součástí balení jsou 2 pilové plátky, ochrana proti vytrhávání třísek, nástavec CutControl k přesnému vedení řezu, ochranná botka a průhledný ochranný kryt. Samozřejmě nechybí podrobný návod k použití. Vše je zabaleno v kartonové krabici.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100

Sada akumulátorů

Součástí balení NENÍ akumulátor. Ten je potřeba pořídit zvlášť. Já jsem k pile dostala sadu akumulátorů. Jedná se o startovací sadu, která obsahuje 2 akumulátory a nabíječku.

Sada akumulátorů

Výhodou této sady je, že má UNIVERZÁLNÍ POUŽITÍ. Využijete ji až pro 40 spotřebičů z řady POWER FOR ALL 18 V.

Na nabíječce najdete dva indikátory nabití. Baterie je připravena k provozu již při nabití na 80 % (nabití trvá 40 minut). Druhý indikátor značí nabití na 100 % (nabití trvá 60 minut). Baterie má zabudovanou ochranu proti přehřátí.

Sada akumulátorů

Moje zkušenosti s pilou

Pilu používám zhruba měsíc. Jsem začátečník. Je to první kmitací pila, kterou používám. Použití je velmi jednoduché. Pila splňuje přesně to, co jsem od ní očekávala.

Tvoření s pilou

I bez předchozí zkušenosti s řezáním dokážu vyřezat jednoduché tvary ze dřeva. S čím stále bojuji je přichycení dřeva k podložce tak, aby mi při řezání nepřekážely truhlářské svorky. K řezání složitějších (především zaoblených) tvarů je potřeba trochu tréninku. Níže vám ukážu několik svých výrobků. U všech jsem dřevo řezala poprvé v životě.

Kmitací pila Bosch UniversalSaw 18V – 100 a Startovací sada akumulátorů

Dřevěné výrobky pro děti
Výřezy k pomalování

Naše děti rády malují na dřevo. Nařezala jsem jim proto několik tvarů k pomalování a hraní. Jsou mezi nimi oblíbené domečky. Martínek má teď období pirátů, takže si přál loď a pirátskou vlajku. Okénka v lodi jsem vyvrtala vrtačkou. Tento typ pily neumožňuje vyřezat otvor uvnitř.

Dřevěné výřezy

Dřevěný koláč

Ke hrám na obchod jsem dětem vyrobila dřevěný koláč a má velký úspěch. Kulaté kuchyňské prkénko jsem rozřezala na čtvrtiny a následně pomalovala. Prkénko mělo snížený okraj, a tak se na koláč dobře hodilo. Stejným způsobem vytvoříte i dřevěnou pizzu.

Dřevěný koláč

Dřevěná duha

Posledním výrobkem, který jsem chtěla vyzkoušet, byla dřevěná duha. Na tento typ výrobku už to chce více cviku. Možná i silnější dřevo. Ta moje je dost křivá, ale přesto ji sem dávám pro inspiraci. Až duhu dopiluji, sepíšu vám na ni podrobný návod.

Dřevěná duha

Závěr

Tvoření ze dřeva mě moc baví a je to pro mě velký relax. Novou pilu si opravdu užívám, protože mi otevřela mnoho dalších možností k tvoření. Jak jsem zmínila výše, pila je velmi skladná a také jednoduchá na ovládání. Základní tvary vyřežete už při prvním použití. Za mě osobně tedy KMITACÍ PILU BOSCH UNIVERSALSAW 18V – 100 můžu jedině doporučit. Má široké možnosti využití nejen při tvoření pro děti, ale i pro veškeré kutilské aktivity doma či na zahradě.