Hravá Praha

Prázdniny jsou dobou cestování. Dnes máme tedy jeden cestovatelský tip pro ty z vás, kteří se s dětmi chystáte navštívit Prahu (i pro ty, kteří v Praze bydlíte). Jedná se o interaktivního průvodce s názvem Hravá Praha pro děti i rodiče. Pojďme se na něj podívat podrobněji. 🙂

Hravá Praha

Krabička s názvem Hravá Praha obsahuje 35 kartiček s obrázky vybraných památek našeho hlavního města, jednu kartičku s mapou a vysvětlivkami a arch se samolepkami.

Hravá Praha

Hravá Praha

Z jedné strany karet je fotografie vybrané památky.

Hravá Praha

Z druhé strany najdete informace k dané pamětihodnosti a zároveň otázky, na které hledáte odpovědi.

Hravá Praha

Pokud se vám podaří na otázky najít správné odpovědi, můžete si na kartičku nalepit jednu z přiložených samolepek. Správnost odpovědí si můžete zkontrolovat na webu Hravé Prahy. Najdete je zde.

Hravá Praha

U kartiček příjemně překvapí jejich velikost (17 cm * 11,5 cm).

Hravá Praha

Jednotlivé kartičky jsou na zadní straně označeny jednou z pěti barev. Barvy kartičky rozčleňují podle toho, kde se daná památka v Praze nachází. Na první pohled tak vidíte, které památky jsou blízko sebe a můžete si snáze naplánovat výletní trasu.

Hravá Praha

Na závěr přidáváme několik tipů, jak Hravou Prahu využít i doma, když se zrovna do Prahy nechystáte. 🙂

Hravá Praha

První aktivitou, ke které můžete Hravou Prahu využít, je POZNÁVAČKA. Na stůl vyložíte několik karet a děti mají pojmenovat, jaké památky se na nich nachází.

Hravá Praha

Druhou aktivitou je ZJIŠŤOVÁNÍ INFORMACÍ. Děti si vylosují jednu kartičku a k dané památce mají za úkol vyhledat co nejvíce informací na internetu nebo ve vybraných knihách. Nebo přímo na blogu Hravé Prahy.

HraHravé.Prahy.vá Praha

Další aktivitou je HÁDÁNÍ. Dětem představíme danou památku pár informacemi ze zadní strany kartiček a mají za úkol určit, o kterou památku se jedná.

Hravá Praha

Můžeme také připravit KVÍZ, do kterého použijeme informace z kartiček.

Hravá Praha

Starší děti mohou za pomocí kartiček před výletem do Prahy NAPLÁNOVAT TRASU VÝLETU. Zvolit památky, které navštívíte, vybrat vhodnou dopravu, apod.

Hravá Praha

Posledním naším tipem je aktivita STAŇ SE PRŮVODCEM. Dítě si vybere jednu (nebo více památek), připraví si k ní informace a na místě ostatní s památkou seznámí.

Hravá Praha

Tolik naše dnešní cestovatelské tipy. 🙂

Hravou Prahu doporučujeme na vaše toulky naším hlavním městem, ale i na doma nebo do školy. Děti se díky nim hravým způsobem seznámí s pamětihodnosti Prahy. 🙂