Hrací strojek Kolouch v lese

Když jsem poprvé uviděla hrací skříňku s kolouškem od Djeco, tak jsem věděla, že něco takového pro své děti určitě chci. Je to přesně ten typ hračky, na kterou dospělí nostalgicky vzpomínají a mnohdy si ji i schovávají, aby jim jako vzpomínka na dětství zůstala i v její fyzické podobě.

Tato půvabná, roztomilá a něžná hračka zaujme děti vzhledem i funkcí. Princip fungování je naprosto jednoduchý. Točíte kličkou a tak, jak rychle otáčíte, tak rychle hraje melodie. Zároveň se otáčí i koloušek stojící na krabičce. Z této konkrétní skříňky se ozývají tóny známé skladby A. Vivaldiho.

Hrací strojek Kolouch v lese

Hrací skříňka se dá využít i pro hudební aktivity s dětmi.

Můžete s dětmi zjistit více informací o autorovi skladby a o jeho tvorbě.

Melodii můžete zkusit přehrát na xylofonu nebo vyťukávat její rytmus dřívky.

Můžete si také najít notový zápis k dané skladbě a pojmenovat názvy tónů.

Můžete si vyhledat danou skladbu v orchestrální podobě, poslouchat ji a pojmenovávat jednotlivé hudební nástroje, které slyšíte.

Nebo můžete se staršími dětmi zkusit kreslit abstraktní obrazy, které vyjádří to, jak na ně skladba působí.

Hrací strojek Kolouch v lese

Za nás skříňku určitě doporučujeme. Jediné, co jí podle mě chybí k dokonalosti, je, aby byla vyrobena z jiného materiálu. Hrací strojek je u této skříňky potažen pevným kartonem a koloušek je umělohmotný. Kdyby se karton vyměnil za látku a koloušek byl ze dřeva, bylo by to za mě úplně dokonalé. 🙂 Ale i tak se můj syn do kolouška zamiloval. 🙂

Hrací skříňku s kolouškem i s jinými motivy seženete v Kouzelném hračkářství PATAGONIE.

Kouzelné hračkářství PATAGONIE se specializuje na hračky a doplňky francouzských značek (např. Djeco, Moulin Roty, aj.). Tyto výrobky oslovují děti i dospělé půvabnými ilustracemi, originálními nápady, kvalitou zpracování i třeba krásnými obaly, které vám bude líto vyhodit. 🙂

Do konce roku 2018 můžete využít slevu 15% na celý sortiment Kouzelného hračkářství. Stačí k objednávce do políčka „slevový kupón“ zadat kód PATAGONIE15.