Hrací podložka CESTY A KOLEJE

Dnes máme tip na pomůcku pro malé řidiče a strojvedoucí. Pokud se vaše děti bez autíček a vláčků neobejdou ani na cestách a návštěvách, určitě doporučujeme HRACÍ PODLOŽKY od MamaBe. Pojďte mrknout.

Hrací podložka CESTY

Hrací podložky CESTY mají rozměry papíru A3. MamaBe je nabízí ve dvou variantách. Buď jako omyvatelnou fólii, kterou smotáte do tubusu nebo pevnou podložku z překližky, na které je fólie nalepená.

Hrací podložka CESTY – fólie

Hrací podložka CESTY – varianta s překližkou

U varianty s překližkou si můžete vybrat, zda chcete podložku potištěnou z jedné strany nebo zvolíte variantu oboustrannou a cestičky pro auta doplníte o koleje pro vláčky. Samotnou fólii lze potisknout jen z jedné strany, cestičkami nebo kolejemi.

Hrací podložka KOLEJE

Přestože je podložka velikosti A3, vešlo se toho na ni spoustu.

Hrací podložka CESTY

Nechybí parkoviště, benzínka, cukrárna ani kruhový objezd.

Hrací podložka CESTY

Hrací podložka CESTY

Strana s kolejemi zase nabízí farmu, hory, nemocnici či lunapark.

Hrací podložka KOLEJE

Hrací podložka KOLEJE

Měli jsme možnost srovnat obě varianty podložek – samostatnou fólii i podložku nalepenou na překližce.

Hrací podložka CESTY

Nám doma více vyhovuje varianta s překližkou. Pro převážení podložky hromadnou dopravou se ale určitě hodí víc varianta v tubusu. Trošku nevýhoda ale u ní je, že je potřeba po rozložení vyrovnat (případně ji do tubusu rolovat obrázkem ven, aby se „nezavírala“).

Hrací podložka CESTY

Nápad na vytvoření cestovních hracích  podložek se nám moc líbí. Stejně tak i provedení.

Hrací podložka KOLEJE

Náš Martínek si podložku oblíbil. Hra s autíčky a vláčky díky ní získává další rozměr. Oblíbené místo je „parkoviště u cukrárny“. 🙂 Akorát se mě ptal, kde je místo pro invalidy. 😀

Hrací podložka CESTY

Přidáváme ještě několik nápadů na konkrétní hry.

NAJDI NEJKRATŠÍ TRASU

Každý hráč si vezme jedno autíčko (vláček). Určí se START a CÍL a hledáme různé trasy, které vedou od startovního místa k cíli. Která trasa je nejkratší a která nejdelší? Můžeme samozřejmě závodit, kdo bude v cíli dřív.

Hrací podložka KOLEJE

NAKRESLI MAPU

Pro rozvoj představivosti můžeme dítěti nakreslit jednoduchou mapku vybrané trasy a nechat dítě, ať trasu ukáže na podložce.

Hrací podložka CESTY

PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU

Podložku můžeme také využít k učení se základních pravidel silničního provozu. K tomu jsme využili i dopravní značky, které máme vyrobené z dřívějška. Mrkněte sem.

Hrací podložka CESTY

POPIS CESTY

Další variantou hry je popis cesty k určitému cíli. Dítě „jede“ autíčkem a popisuje, co potkává na cestě. Může zapojit fantazii a vymyslet, kdo bydlí v domečku, atd.

Hrací podložka CESTY

Hrací podložka KOLEJE

Tolik náš dnešní tip na cestovní HRACÍ PODLOŽKY od MamaBe, které můžeme doporučit. Pokud by vaše děti využily i podložky ve větším formátu, jsou také k sehnání. Mrkněte na stránku MamaBe.

Hrací podložka KOLEJE

Na závěr doplníme, že za značkou MamaBe stojí maminka Markéta, která začala vyrábět hry a didaktické a Montessori pomůcky pro svého syna. Její nápady se nám moc líbí. Určitě stojí za prozkoumání. Její výrobky najdete na Facebookové stránce MamaBe.