Houbeles musicus

Asi bychom dětem, které mají prázdniny, přáli více letní počasí. Na druhou stranu nás třeba les odmění plnými košíky hub. A o těch bude dnes řeč. Pojďte se podívat na krásné CD s názvem HOUBELES MUSICUS, které malé i velké posluchače seznámí s více i méně známými druhy jedlých i nejedlých hub.

Houbeles MUZICUS

Předlohou pro toto hudební album je veršovaný atlas hub pro děti s názvem HOUBELES PICTUS, který vyšel v nakladatelství Práh v roce 2008. Autor knižní verze (Petr Maděra) připravil texty i pro hudební verzi. Autorkou zhudebněných textů je Alžběta Trojanová. CD obsahuje více než 40 básní a písniček, týkajících se jednotlivých hub. Skladby nahrálo 7 hudebních kapel. Díky nahrávkám se seznámíte s 50 druhy hub. Více o albu najdete také zde.

Houbeles MUZICUS

Písně jsou uvedené krátkými hádankami v podání Arnošta Goldflama. Některé z nich najdete i na obalu CD v textové podobě.

Houbeles MUZICUS

Skladby na albu jsou hodnotné po textové i hudební stránce. Hudebníci ocení, že každá píseň má svůj specifický charakter, který odpovídá obsahové stránce. Je to dáno vhodnou melodií i doprovodem vhodných hudebních nástrojů.

Houbeles MUZICUS

Příjemným bonusem je krásné grafické zpracování obalu, který se dá rozložit jako leporelo a na jehož stránkách najdete již výše zmíněné texty některých písní a básní.

Houbeles MUZICUS

Tyto krásné nahrávky z Indies Scope doporučujeme všem houbařům i nehoubařům. Ať už ho budete poslouchat doma nebo na cestách, určitě vás obohatí po informační i hudební stránce. 🙂