Harry Potter: Famfrpál – kvinteto

Dnes mám pro vás recenzi další hry ze série Harry Potter, kterou vydalo Efko. Tentokrát se hra  věnuje oblíbenému kouzelnickému sportu – Famfrpálu. Pojďte se podívat blíže.

Harry Potter – Famfrpál

Obsah balení

V balení najdete 100 herních kartiček a návod v češtině a slovenštině.

Popis kartiček:

  • 80 kartiček s hřištěm pro Famfrpál
  • 12 kartiček s Camrálem
  • 4 kartičky s Potloukem
  • 1 kartička se Zlatonkou

Kartičky ke hře

Cíl hry

Cílem hry je získat co nejvíce kvintet. Každé se skládá z 5 kartiček. Čtyři z nich tvoří hřiště. Pátou kartičkou do kvintetu je Camrál, Potlouk nebo Zlatonka. Každé kvinteto je jinak bodově ohodnoceno. Vyhrává ten hráč, který má na konci největší počet bodů.

Harry Potter – Famfrpál

Zjednodušená pravidla hry

Všechny kartičky otočíme obrázky dolů. Hráči se střídají v otáčení kartiček a snaží se z nich postavit kvinteto. Nejdříve musí hráči postavit hřiště a následně je doplnit Camrálem, Potloukem nebo (na závěr) Zlatonkou. Za doplnění kvintetu se přičítají nebo odečítají body.

Harry Potter – Famfrpál

Komu je hra určena

Hra je doporučena dětem od 6 let. Horní hranice je neomezená. Hra je vymyšlená tak, aby si ji zahráli jak milovníci Harryho Pottera, tak ti, kdo tyto příběhy neznají.

Harry Potter – Famfrpál

Hra je hezky graficky zpracovaná a zaujme na první pohled. Líbí se mi jednoduchá pravidla, díky kterým si ji můžou zahrát opravdu všichni.