Harry Potter: Bradavice – Škola čar a kouzel

U Efka nedávno vydali sérii stolních her, která vychází ze slavných příběhů Harryho Pottera. Postupně vám tuto edici představím. Dnes se můžete podrobně podívat na první z her, která má název Bradavice – Škola čar a kouzel.

Bradavice – Škola čar a kouzel

Komu je hra určena

Hra je určena pro celou rodinu. Zvládnou ji i děti od 6 let. Potěší milovníky Harryho Pottera, ale zahrát si ji můžete i v případě, že tyto příběhy nejsou vaše oblíbené. Hry sice z příběhů vycházejí, ale dají se hrát i bez jejich znalosti.

Co hra obsahuje

Uvnitř kartonové krabice najdete 56 hracích kartiček z kartonu a pravidla v češtině a slovenštině. Na druhé straně návodu jsou uvedeny popisy výukových předmětů v kouzelnické škole Bradavice.

Harry Potter: Bradavice – Škola čar a kouzel

Informační plakát

Cíl hry

Hra je určena pro 2-4 hráče. Cílem je sestavit řadu 13 kartiček ve správném pořadí. Na kartičkách jsou symboly jednotlivých předmětů kouzelnické školy (kartičky 2-12), názvy jednotlivých kolejí (kartičky s číslem 1) a znak pro závěrečnou zkoušku (kartička 13).

Harry Potter: Bradavice – Škola čar a kouzel

Pravidla hry

Všechny kartičky vyložíme na stůl obrázky dolů. Hráči se střídají v otáčení kartiček. Na začátku hry musí každý hráč najít kartičku číslo 1, která určí, ke které koleji kdo patří. Následně každý hledá ostatní kartičky s barvou své koleje a musí je seskládat v daném pořadí (1-13). Po první kartičce hledá kartu číslo 2, potom 3, atd. Vyhrává ten, kdo jako první poskládá celou řadu.

Hrací kartičky

Součástí jsou 4 kartičky, které mají název Obraceč času. Tyto kartičky slouží jako žolíky. Pokud někdo Obraceč času najde, může ho použít do řady na místo kartičky, kterou hledal.

Kartičky Obraceč času

Obměny hry

Pokud si budete chtít hru ozvláštnit, můžete využít různé obměny. Přímo v pravidlech jsou uvedeny dvě herní varianty: Turnaj a Pravidlo pojmenovat hrací kartičku.

Hraci kartičky

Hra je moc hezky graficky zpracovaná. Líbí se mi originální pojetí tématu. Pravidla jsou jednoduchá, takže si mohou zahrát jak ti, kdo Harryho Pottera znají, tak ti, kteří ho neznají.

Doporučujeme. 🙂