Hádej, hadači!

Dnešním tipem na stolní hru potěšíme všechny milovníky HÁDANEK. Hra od Granny s názvem HÁDEJ, HADAČI! je pro ně jako stvořená. Pojďte si ji s námi virtuálně zahrát. 🙂

Hádej, hadači!

Hra obsahuje 45 kartiček s hádankami a 4 karty ve tvaru sýra, do kterých se doplňují žluté žetony za správné odpovědi.

Hádej, hadači!

Cílem hry je uhádnout veršovanou hádanku a co nejdříve zaplnit všechny dírky v kartě se sýrem. Za každou správnou odpověď hráč získává jeden žlutý žeton do karty.

Hádej, hadači!

Kartičky s hádankami jsou oboustranné. Na jedné straně je text hádanky, na druhé obrázek se správnou odpovědí.

Hádej, hadači!

Hra je určena pro 1-4 hráče ve věku 4-7 let. Můžete ji hrát doma i na cestách. Hádanky můžou zkrátit cestu autem či čekání u lékaře. Stačí si kartičky formátu menší A6 sbalit do batůžku.

Hádej, hadači!

A až pro vás budou hádanky moc jednoduché, můžete využít naše tipy na další hry s kartičkami. 🙂

Hádej, hadači!

Jednou z variant, jak hru obměnit, je tvořit TÉMATICKÉ HROMÁDKY. Dáváme k sobě kartičky, které se týkají zvoleného tématu. Na fotografii například téma STANOVÁNÍ.

Hádej, hadači!

Můžete také vymyslet VLASTNÍ HÁDANKY k jednotlivým obrázkům. Případně si sadu kartiček rozšířit o nové pojmy a vyrobit si vlastní obrázky.

Hádej, hadači!

Můžete vymyslet PŘÍBĚH nebo BÁSNIČKU, v níž se objeví slova z vybraných kartiček.

Hádej, hadači!

Obrázky je možné PŘIŘAZOVAT ke konkrétním předmětům v okolí.

Hádej, hadači!

S obrázky můžete procvičit také PÍSMENA a ČÍSLA. Děti mohou hledat předměty na kartičce, jejichž názvy začínají na konkrétní písmeno. Pro procvičování čísel můžete využít čísla kartiček v rohu každého obrázku. Podobně můžete hledat SLOVNÍ DRUHY není konkrétní BARVY (dle věku dětí). Případně se dají kartičky SEŘADIT podle abecedy či čísel.

Hádej, hadači!

Děti mají hádanky moc rádi. Tato hra je určitě bude bavit. Vymyslet dobrou hádanku není vůbec jednoduché, hra Hádej, hadači! je dobrým zásobníkem veršovaných hádanek. Děti si díky ní procvičí logické myšlení, slovní zásobu i další schopnosti a dovednosti. Hru pořídíte na e-shopu Pygmalino. Doporučujeme. 🙂