Emušáci: Ferda a jeho mouchy

Emušákov je město, ve kterém bydlí hračky, s nimiž si už jejich majitelé přestali hrát. Emušákov vypadá podobně jako každé jiné město. Jsou v něm domy, obchody, školy či dětská hřiště. Hračky zde prožívají příběhy a situace podobné těm, které prožívají i naše děti a nad jejichž řešením je dobré se společně s nimi zamyslet. Jedním z obyvatel Emušákova je žabák Ferda, který děti provází světem emocí. Pojďme se s ním seznámit blíže.

Emušáci

Žabák Ferda je hlavnim hrdinou knihy Ferda a jeho mouchy. Při všem, co dělá, ho provázejí jeho barevné kamarádky, malé mouchy, které znázorňují jeho pocity.

Ferda a jeho mouchy

Kniha obsahuje celkem 16 příběhů, ke každé emoci se vážou dva z nich. Kromě příběhů v knize najdete mnoho otázek pro následnou diskuzi, tipy, jak s příběhy dál pracovat a nápady na praktické aktivity.

Ferda a jeho mouchy

Nezbytnou součástí unikátní sady „Emušáci“ je také plyšový žabák Ferda a 8 barevných much s praktickou mucholapkou.

Ferdovy mouchy

Každá moucha (emoce) má svoji barvu a specifický výraz tváře, takže je i pro děti snadno rozpoznatelná. Můj syn (lehce přes dva roky) si díky tomu hned zapamatoval, že modrá moucha s otevřenou pusou se jmenuje „Zvědavost“. 🙂

Ferda a jeho mouchy

Všechny příběhy v knize budou dětem dobře známé a tím pádem i srozumitelné. Spolu s Ferdou se mohou zorientovat v situacích, které pro ně mohou být emočně náročné nebo těžko uchopitelné.

Ferda a jeho mouchy

Umět pojmenovat své emoce a zorientovat se v nich je mnohdy náročné i pro nás dospělé, natož pro děti. „Emušáci“ jsou skvělou pomůckou k tomu, aby se děti už v předškolním věku začaly tomuto umění učit. A to velmi přirozeně, formou hry a práce s pohádkovými, ale přesto reálnými, příběhy.

Ferda a jeho mouchy

Sada „Emušáci“ od společnosti Scio je určena k rozvoji emoční inteligence u dětí ve věku od 4 do 10 let. Pro další práci s dětmi od 6 let je k dispozici druhý díl knihy v sadě se stolní hrou.

Emušáci

„Emušáky“ velmi doporučujeme, jak pro práci s dětmi v rodině, tak pro skupiny dětí v mateřské škole, dětské skupině nebo třeba ve školní družině. 🙂