Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

Dnes tu mám tip pro všechny milovníky hospodářských zvířat a zájemce o skládání puzzlí. Chci vám představit dřevěné vzdělávací puzzle Zvířecí rodinky, které jsem vybrala k otestování na e-shopu Učení je radost.

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

Co hra obsahuje

Sada obsahuje 21 dílků puzzlí. Rozměry jednoho dílku jsou cca 7*9 cm. Puzzle jsou vyrobeny z překližky.

Cíl hry

Cílem hry je najít trojice obrázků, které k sobě patří. Každá trojice dílků představuje jednu zvířecí rodinku – samec, samice a mládě.

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

Pro koho je hra určena

Hru můžete využít i pro nejmenší děti od 1 roku, které se učí poznávat jednotlivá zvířata. Samotné skládání puzzlí půjde o něco starším dětem, zhruba od 2 let. Můžete je ale využít i k aktivitám pro starší děti. Některé tipy najdete v závěru recenze.

Pozitiva hry

Puzzle mají velké dílky, které padnou do ruky.

Velkou výhodou jsou také reálné obrázky zvířat.

Hra je vyrobena z překližky, takže je velmi odolná.

Dílky mají různě tvarované okraje, takže k sobě padnou vždy jen ty obrázky, které k sobě patří.

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

Hra rozvíjí:
  • motoriku
  • logické myšlení
  • slovní zásobu
  • zrakové vnímání

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

Naše zkušenosti s hrou

Hru jsem vybrala pro dvouletou Marky, která má ráda puzzle i zvířátka. Nakonec se do skládání zapojil i předškolák Martínek. Marky se názvy jednotlivých členů zvířecích rodinek učila, Martínek opakoval. U některých rodinek jsme museli informace dohledávat – například jsme si ujasnili rozdíl mezi klisnou a kobylou. Takže jsme se dozvěděli i nové informace. 🙂

Další využití hry

Puzzle nabízí možnosti dalšího využití. Na závěr přidáváme několik tipů na aktivity.

PEXESO a PEXETRIO

Puzzle se dají využít ke hře klasického pexesa nebo o něco náročnějšího pexetria, při kterém se hledají právě trojice obrázků.

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

DUO PUZZLE

S menšími dětmi můžete hru zjednodušit a skládat jen dvojice (maminka+mládě).

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

ZVÍŘECÍ ZVUKY

Děti rády napodobují zvuky zvířat. Můžete tedy hledat obrázky podle zvuků. Jeden hráč napodobí zvuk vybraného zvířete a druhý vyhledá jeho obrázek.

POPIS ZVÍŘETE

Se staršími dětmi můžete zase hledat zvířata dle jejich popisu. Popište, kde zvíře žije, čím se živí, čím je nám užitečné. Dítě hádá, o koho jde.

NÁZVY ZVÍŘAT

K obrázkům můžeme přiřadit i názvy zvířat. Starší děti je mohou přepisovat nebo skládat z písmenek (například magnetických).

Dřevěné puzzle Zvířecí rodinky

Tolik naše představení vzdělávacích puzzlí na téma HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA. Puzzle můžeme doporučit na doma i do školek či jiných organizací.