Dřevěné puzzle Lesní svět

Na dnešek máme připravenou recenzi dřevěných puzzlí z Lesního světa. Pojďte si je prohlédnout blíže.

Dřevěné puzzle Lesní svět

V nabídce Lesního světa najdete několik typů dřevěných puzzlí. První z nich jsou PUZZLE Z LESA. Prohlédnout si je můžete zde.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Tyto puzzle se skládají ze 12 dílků. Rozměry jsou 21*15 cm. Na každé hře najdete obrázek jednoho lesního živočicha.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Puzzle se skládají do podložky z překližky.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Zajímavostí je, že obrázek nemá obdélníkový tvar, jak je u puzzlí zvykem, ale obrysy jsou nepravidelné. Při skládání obrázku se tedy nedá orientovat podle dílků s rovnými okraji.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Dřevěné puzzle Lesní svět

Stejně jako u ostatních pomůcek z Lesního světa, i u puzzlí, se můžete těšit na reálné obrázky zvířat a pozorovat různé detaily (zbarvení peří, atd.). Výhodou je také to, že jsou na puzzlích vyobrazena zvířata v reálném prostředí. Děti se tak mohou dozvědět i něco o jejich způsobu života.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Druhým typem puzzlí z Lesního světa jsou PUZZLE DO KAPSY. Jedná se o kartičky z překližky formátu 10*15 cm v papírové obálce. Mrkněte sem.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Puzzle v obálce mají také 12 dílků a jsou opravdu kouzelné.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Na obálce je obrázek živočicha z puzzlí uvnitř a místo na adresu a poštovní známku, aby se puzzle daly jednoduše odeslat poštou. No, nechtěli byste dostat takový milý dopis? 🙂

Dřevěné puzzle Lesní svět

A jak můžete puzzle využít? Přidáváme naše tipy.

PŘIŘAĎ TVAR

Jednotlivé dílky puzzlí z lesa (ty nepravidelné) můžete překreslit na papír a následně přiřazovat dílky k jejich obrysům. Děti si tak procvičí představivost.

ČÍSLA

Dílky puzzlí můžete zespodu očíslovat a následně si zahrát hru na paměť. Zapamatujete si, který dílek měl jaké číslo? Jaký detail z daného dílku vám zůstal v paměti?

BOJOVKA

Děti rozdělíme na dva týmy. Každý tým dostane podložku pro puzzle a dílky, které pasují do podložky soupeře. Každý tým dostane své území, na němž rozmístí jednotlivé dílky puzzlí. Určí si také obránce a útočníky. Útočníci běhají pro dílky svých puzzlí k soupeři, obránci je chytají. Vítězí tým, který dříve ze soupeřova území přinese všechny dílky svých puzzlí.

ROZDĚLENÍ DO SKUPIN

Puzzle mohou posloužit i jako pomůcka k rozdělení většího počtu dětí do menších skupin. Nachystáme si více obrázků (podle počtu dětí). Všechny dílky dáme dohromady a každý si vezme jeden dílek. Následně hledá další členy s dílky, které patří do jednoho obrázku. Ti utvoří skupinu.

POKLADOVKA

Puzzle můžete využít i ke hrám s hledáním „pokladu“. Za splnění jednotlivých úkolů na cestě mohou děti dostat jeden dílek a na závěr najít i desku, do které dílky vloží. Zezadu puzzlí můžete napsat písmena nebo slova vzkazu, který je dovede v pokladu.

ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Když pořídíte dva obrázky, můžete jednotlivé dílky rozdělit do adventního kalendáře a postupně skládat obrázky.

Dřevěné puzzle Lesní svět

Puzzle z lesa i Puzzle do kapsy Lesní svět nabízí v sekci Drobnosti, kde najdete i další krásné drobné hry a dárky nejen pro děti. Všechny Drobnosti si můžete prohlédnout zde.

Drobnosti z Lesního světa

Pedagogové a vedoucí dětských kroužků či táborů si zde přijdou na své. Dětem mohou pořídit úžasné medaile, dřevěnou káču, ořezávátko, věšáček, tužku, papírové pexeso či omalovánky. Z všeho se můžete těšit na krásné a kvalitní provedení. 🙂

Dřevěné puzzle Lesní svět

Tolik naše dnešní představení dalších krásných výrobků z Lesního světa. 🙂