Dřevěné puzzle Lesní šelmy

O promítacích pohádkách ze Stínosvětu jsem vám psala před časem. Kromě pohádek však tato rodinná firma začala vyrábět i další dřevěné pomůcky a jedněmi z nich jsou PUZZLE. Měli jsme možnost otestovat puzzle na téma LESNÍ ŠELMY a jsou moc krásné. Pojďte nakouknout.

Dřevěné puzzle Lesní šelmy

Co hra obsahuje

Balení obsahuje 3 obrázky lesních šelem: jezevce, lišky a medvěda. Každý obrázek se skládá ze 4 dílků. Velikost každého puzzle je 13,5 * 13,5 cm. Baleny jsou v kartonové krabičce.

Pro koho je hra určena

Puzzle jsou určeny nejmenším dětem zhruba od 2 let, které se skládáním puzzlí začínají. Využijete je ale i pro starší předškoláky.

Dřevěné puzzle Lesní šelmy

Detaily hry

Puzzle jsou celé DŘEVĚNÉ. Jsou vyrobeny ze silnější překližky. Obrázky jsou do ní vygravírované. Puzzle jsou VZDĚLÁVACÍ. Kromě obrázku daného zvířete na nich najdete i rodové a druhové jméno a krátký TEXT, informující o tom, čím se živočich nejčastěji živí. Když se na obrázky podíváte pozorněji, najdete na nich právě i tu zmiňovanou potravu. Autorkou obrázků je ilustrátorka Mariany.

Dřevěné puzzle Lesní šelmy

Dřevěné puzzle Lesní šelmy

Co hra rozvíjí

Hra rozvíjí:

  • jemnou motoriku
  • představivost
  • zrakové vnímání
  • logické myšlení

Kromě těchto dovedností děti získají i základní znalosti o lesních šelmách.

Dřevěné puzzle Lesní šelmy

Další využití hry

Puzzle můžete využít k různým aktivitám na téma LES. Několik z nich vám nabízíme.

STOPY

Z pěnového papíru nebo houbičky na nádobí si vyřežeme tvary stop jednotlivých zvířat a vyrobíme si jednoduchá razítka. Děti tak získají další informace o zvířatech.

NAJDI V KNÍŽCE

Další informace o zvířatech na puzzlích můžeme s dětmi hledat také v knížkách o lese.

LIST O ZVÍŘETI

V časopisech a novinách hledáme informace o jednotlivých zvířatech. Výstřižky lepíme na list papíru a vytvoříme si tak informační list o daném zvířeti. Můžeme doplnit vlastní obrázky i informace, které už známe.

NAKRESLI SI PUZZLE

Na silnější papír nebo karton obkreslíme jednotlivé dílky puzzlí. Namalujeme přes ně vlastní obrázek (třeba dalšího zvířete z lesa) a rozstříháme.

Dřevěné puzzle Lesní šelmy

Tolik naše představení krásných dřevěných puzzlí na téma LESNÍ ŠELMY, které seženete Stínosvětu. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit ještě jejich promítací pohádkyprosvěcovací vzdělávací sady.