Domalovánky 2: Obrázky a písmenka

Dnes vám chci představit společenskou hru DOMALOVÁNKY 2 od společnosti Efko. Tato kreativní hra je určena pro 2-6 hráčů od 6 let. Pojďte si ji prohlédnout a inspirovat se, jak si s ní vyhrát.

Domalovánky 2

Součástí hry je křídová tabulka velikosti 29,3 * 29,3 cm, 74 kartiček s částmi obrázků a písmeny, hrací kostka, 2 křídy a houbička.

Domalovánky 2

Hra rozvíjí fantazii, představivost, slovní zásobu, logické myšlení i schopnost odhadnout myšlenkové pochody spoluhráčů.

Domalovánky 2

Jak název napovídá, cílem je DOMALOVAT část obrázku z kartičky. Tu vložíte do „okénka“ uprostřed křídové tabulky a domalujete obrázek dle vlastní fantazie tak, aby navazoval na to, co je na kartičce. Ostatní hádají, o co se jedná a sbírají body za uhodnuté obrázky.

Domalovánky 2

Hra má dvě varianty. Kromě kartiček s částmi obrázků jsou součástí balení také kartičky s PÍSMENY. Ty použijete k tvorbě slov. Stejně jako v případě s obrázky, i ve druhé variantě se slovy se počítají body za uhodnutá slova.

Domalovánky 2

V obou variantách se během hry hází kostkou a když padne určité číslo, může daný hráč hádat nebo pokračovat v kreslení/psaní a tím ovlivňuje průběh hry.

Domalovánky 2

Tolik k představení pravidel Domalovánek. Jako obvykle se můžete inspirovat našimi dalšími nápady na využití hry.

BARVY

Kromě bílých kříd můžete využít i barevné křídy. Každému hráči dáte jednu barvu. Hráči se postupně střídají v malování obrázku. Barvy dobře odliší, jak kdo obrázek rozšířil.

SMĚRY

Do okénka na tabulce vložíte libovolnou kartičku s částí obrázku. Hrají čtyři hráči. Každý rozvíjí obrázek z jedné strany.

KŘÍŽOVKY

Z kartiček s písmeny můžete tvořit i jednoduché křížovky a střídat se v dopisování písmen do slov.

Domalovánky 2

SKLÁDÁNÍ SLOV

Kartičky s písmeny samy o sobě lákají k tvoření slov. Můžete si vytáhnout několik kartiček a snažit se z těchto písmen vytvořit co nejvíce slov.

Domalovánky 2

BEZE SLOV

Zajímavou variantou je hra BEZE SLOV. Minimálně dva hráči mají za úkol dokreslit některou z kartiček s obrázkem a musejí se spolu dorozumět bez mluvení. Po uplynutí dohodnuté doby na malování ostatní hádají, co namalovali.

POSLEPU

Posledním tipem je malování poslepu. Hráč, který kreslí, se podívá na kartičku s částí obrázku a vloží ji do okénka v tabulce. Poté se mu závaží oči a zbytek dokresluje poslepu.

Domalovánky 2

Hru doporučujeme malým i velkým kreativním hráčům od 6 let. 🙂