CurioCity: Poznej svět

CURIOCITY: POZNEJ SVĚT je název zeměpisného vzdělávacího programu pro děti od 6 do 12 let. Každý měsíc na děti čeká balíček, ve kterém se dozvědí informace o jedné zemi. Vzdělávací balíčky nám 3 měsíce chodily a v tomto článku shrnu všechny potřebné informace, abyste věděli, co můžete od tohoto vzdělávacího programu očekávat.

CurioCity: Poznej svět

Jak to funguje?

Balíčky od CurioCity si můžete objednat formou předplatného. Vybrat si můžete ze 3 možností: na 3 měsíce, na 6 měsíců nebo na rok. První měsíc vám přijde úvodní balíček a každý následující měsíc vzdělávací balíček, týkající se jedné země. Předplatné můžete vybírat tady.

CurioCity: Poznej svět

Úvodní balíček

Úvodní balíček obsahuje: mapu světa, úvodní listy k jednotlivým světadílům, úvodní list ke Světové kuchařce, knihařské kroužky na zakládání listů, úvodní dopis, cestovní pas, látkový batůžek a voskovky k jeho vybarvení.

CurioCity: Poznej svět

CurioCity: mapa světa

Balíčky jednotlivých zemí

Při cestování po světě děti provází dva kamarádi, Tina a Tom, kteří jim v každém balíčku pošlou dopis o tom, kam cestovali a co tam viděli. Zároveň posílají i pohled z dané země.

CurioCity: Poznej svět

Součástí každého cestovatelského balíčku je také rekvizita, něco co je pro danou zemi typické. V Austrálii to byl bumerang a vykrajovátko klokana, v Egyptě maska faraóna.

Průvodní dopis a rekvizity

CurioCity: balíček o Egyptu

V balíčku ještě najdete: informační listy o dané zemi, jejich součástí jsou také kvízy a luštění. Dále recept na typické jídlo, které si můžete doma připravit. Tyto listy se zakládají do knihařských kroužků a postupně se z nich tvoří knížečky.

CurioCity: Poznej svět

CurioCity: Poznej svět

V každém balíčku je také samolepka s vlajkou země, kterou si děti lepí do Cestovního pasu z úvodního balíčku.

CurioCity: Cestovní pas

Další informace

Pokud byste si chtěli CurioCity vyzkoušet, můžete využít ukázkový balíček za cenu poštovného. Objednat se dá tady.

Klasické předplatné můžete volit v tištěné verzi, která vám přijde domů poštou přímo do schránky nebo si můžete vybrat elektronickou podobu předplatného.

Pokud zvolíte elektronické předplatné, můžete si některé doplňky z klasické verze objednat zvlášť. Třeba Cestovní pas nebo batůžek s pastelkami. Tato možnost je fajn i pro případy, že odebíráte jedno klasické předplatné pro více sourozenců. Každý může mít svůj batůžek nebo svůj pas. Vybírat můžete zde.

CurioCity: Poznej svět

Závěrem

Vzdělávací balíčky od CurioCity: Poznej svět dětem zábavnou formou přiblíží reálie světových zemí. Děti se formou hry dozvědí potřebné informace, v každém balíčku dostanou zajímavou rekvizitu a mohou si připravit typické jídlo. Balíčky jsou určeny dětem od 6 let. My jsme doma testovali se 4,5 letým Martínkem a hrozně ho to bavilo. Některé úkoly pro něj byly ještě těžké, ale I tak si zapamatoval spoustu informací, začal se orientovat v mapě světa a je naprosto nadšený z cestovatelského batůžku a pasu. Všechny materiály z jednotlivých balíčků má schované v batůžku, který si vybarvil a občas je rozloží a studuje je. Za nás tedy balíčky splnily účel a každý měsíc jsme je nadšeně rozbalovali a studovali. 🙂