Člověče, pojď do ZOO

Dnes mám pro vás tip na skvělou stolní hru pro děti od 3 let. Jmenuje se Člověče, pojď do ZOO a máme ji z e-shopu Učení je radost. Z názvu vyplývá, že se jedná o obměnu známé hry Člověče, nezlob se. Tato varianta nás doma ale nadchla mnohem více než klasická verze a troufnu si říct, že by měla být v každém dětském pokojíčku. Je opravdu skvělá. Pojďte si ji prohlédnout.

Člověče, pojď do ZOO

Co hra obsahuje

V balení najdete oboustranný hrací plán, dvě dřevěné hrací kostky a 16 dřevěných figurek (4 barvy po 4 ks).

Člověče, pojď do ZOO

Pravidla hry

Hra obsahuje oboustranný hrací plán, můžete tedy hrát dvě verze.

Vláček

První variantou je hrací plán s vláčkem, kterým se pomyslně projíždí ZOO. Každý hráč hraje s jednou figurkou. Cílem je projet celou ZOO. Hráči se střídají v házení barevnou kostkou a postupují plánem podle toho, jaká barva jim padne. Je to rychlejší a jednodušší hra.

Hrací plán Vláček

Některá políčka jsou označena speciálním znakem. V legendě je vysvětleno, co má hráč udělat, pokud na dané políčko stoupne. Tuto verzi můžete hrát i s malými dětmi, které se se stolními hrami teprve seznamují. Děti si procvičí barvy, ale učí se chápat logiku hry. U nás doma hraje i 2,5 letá Marky.

Speciální políčka

Procházka ZOO

Na druhé straně herního plánu je hra, která se hraje stejně jako klasické Člověče, nezlob se. Figurky jsou ve tvaru postaviček. Oproti klasice jsou políčka označena hlavami zvířátek a hraje se kostkou se stejnými obrázky.

Člověče, pojď do ZOO

Hráči se střídají v hodu kostkou a postupují po políčcích se zvířátky než všemi čtyřmi figurkami dojdou do „domečků“. Klasickou „šestku“ nahrazuje obrázek lva.

Člověče, pojď do ZOO: hrací kostky

Díky obrázkům zvířátek na políčkách se děti v plánu velmi dobře orientují. Když se stane, že se některá figurka omylem shodí, děti si přesně pamatují, kde stály. Hra je pro mě zajímavější a také zábavnější. Náš Martínek (5 roků) si hru zamiloval a moc ho baví. Určitě by ji zvládly i mladší děti. Doporučuji ji zhruba od 4 let, ale je to individuální.

Člověče, pojď do ZOO

Hra Člověče, pojď do ZOO je velmi povedená. Pochází z dílny české firmy Detoa. Moc se mi líbí grafické zpracování herních plánů. Jsou na nich milé dětské obrázky, ale přitom plány nejsou přehlcené a dětem se v nich dobře orientuje. Líbí se mi také dřevěné figurky v podobě postaviček. Hra je zabalená v kartonové krabici.

Člověče, pojď do ZOO

Stolní hru Člověče, pojď do ZOO můžeme z vlastní zkušenosti jedině doporučit. Věřím, že vaše děti bude bavit stejně jako ty naše. Hrát můžete s dětmi doma i ve školce nebo v jiné instituci. K dostání je na našem oblíbeném e-shopu Učení je radost.