Černobílé hry: PIC:DESIGN

Dnes máme pro vás tip na krásné černobílé hry s autorskými ilustracemi Karoliny Vystrčilové na téma LES, které seženete pod značkou PIC:DESIGN. V nabídce najdete KONTRASTNÍ KARTY PRO NOVOROZENCE, PEXESO a DOMINO. Všechny tři výrobky si dnes představíme blíže i s tipy, jak je využít pro další aktivity. 🙂

Černobílé hry: PIC: DESIGN

Všechny tři výše uvedené hry od PIC: DESIGN jsou z pevného kartonu o tloušťce 1,7 mm, který kartičkám zaručuje odolnost a také snadnou údržbu, protože se dají otírat vlhkým hadříkem.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Jako první si představíme KONTRASTNÍ KARTY PRO NOVOROZENCE. V kartonové krabičce najdete 15 oboustranných karet o rozměru 11,5 cm *11,5 cm se zaoblenými rohy.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Součástí balení je také brožurka, ve které je popsáno využití kartiček, náměty na hry s nimi i informace o zvířatech na obrázcích.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Na kartičkách najdete obrázky s lesní tématikou. Kromě lesních zvířat i rostliny nebo třeba mraveniště.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Na obou stranách kartičky najdete stejný obrázek obrázek, ale v opačných barvách.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Karty využijete už pro nejmenší děti, které dobře vnímají právě kontrastní barvy.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Obrázky ale můžete využít, i když miminko odroste nebo pro staršího sourozence. Přidáváme několik tipů na aktivity s kartičkami.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

POJMENUJ OBRÁZEK

S batolaty si můžete zahrát jednoduchou hru na pojmenovávání zvířat a rostlin na kartách. Můžeme se ptát, kde je dané zvíře/rostlina a děti ukazují.

NAJDI KARTU

Vybrané kartičky můžeme schovat v místnosti a dítě je hledá. Stejně tak je můžete schovat i venku na výletě.

NAJDI V PŘÍRODĚ

Kartičky můžeme vzít také na výlet do lesa a dát dětem za úkol hledat v přírodě to, co je na obrázku (mraveniště, houby…), u zvířat můžeme hledat jejich stopy, vchod do nory, apod.

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

HÁDEJ

Starším dětem popisujeme jednotlivé obrázky a ony hádají, o který z nich se jedná.

CESTA ZA POKLADEM

Dětem můžeme připravit i hru typu „cesta za pokladem“. Kartičky můžeme použít k vytvoření stanovišť s úkoly po cestě. Na každém stanovišti děti splní úkol, který se týká některé z kartiček (např. najdou v okolí mraveniště nebo nasbírají určitý počet šišek).

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Druhou hrou s tématikou lesa z dílny PIC: DESIGN je PEXESO. Obsahuje 8 dvojic kartiček s lesními zvířaty o rozměrech 4 cm * 4 cm ve lněném pytlíku.

Pexeso: PIC: DESIGN

Opět se dá využít, jak doma, tak venku.

Z venkovních aktivit můžeme dát tip na „BOJOVKU“. Na zemi ohraničíme prostor, do něhož naskládáme kartičky pexesa. Hráče rozdělíme na dvě skupiny. Každá skupina má svoje stanoviště ve stejné vzdálenosti od ohraničeného území. Úkolem hráčů je přinést do svého stanoviště co nejvíce kartiček (jednotlivé obrázky můžeme i bodově ohodnotit). Pro kartičku vybíhá vždy jeden člen z každé skupiny, a to způsobem, který určuje vedoucí hry (například musí do území doskákat jako žabák nebo po jedné noze, běžet pozadu, apod.). Hra končí ve chvíli, kdy už v území není žádná kartička. Vítězí skupina, která přinesla z území více obrázků.

Další nápady na hry s PEXESEM najdete zde.

Třetí hrou na téma LES od PIC: DESIGN je DOMINO. Plátěný pytlík obsahuje 21 dominových kartiček o rozměrech 3 cm * 6 cm. Opět na nich najdete lesní zvířata.

DOMINO: PIC DESIGN

I tuto hru můžete využít pro různé věkové kategorie dětí a využijete ji doma i na cestách.

Z našich tipů, jak si můžete s dominem pohrát.

MAGNETICKÉ DOMINO

Jednotlivé kartičky podlepíme magnetickou fólií a můžeme si z nich udělat hru na ledničku nebo magnetickou tabuli.

INFORMACE

Každý hráč si vybere jedno zvíře z kartiček a má za úkol zjistit vybrané informace o něm (čím se živí, čím je lesu užitečné, apod.).

Domino: PIC DESIGN

Tolik naše představení černobílých her od PIC: DESIGN. Věříme, že vás hry s lesní tématikou zaujaly. Nám se ilustrace i provedení her moc líbí a určitě je můžeme doporučit. 🙂

Kontrastní karty: PIC: DESIGN

Pokud máte tématiku lesa rádi, tak přidáváme ještě informací, že v nabídce PIC: DESIGN najdete také plátěné tašky nebo dětské oblečení potištěné obrázky Karoliny Vystrčilové, která za značkou PIC: DESIGN stojí. 🙂