Časopis Puntík

Právě dorazilo poslední letošní číslo časopisu Puntík, jehož předplatné jsem po prvotním nadšení z listopadového výtisku objednala, a tak nastala ideální chvíle sepsat o Puntíku podrobnější a shrnující článek.

Časopis Puntík

Časopis Puntík je určený pro děti od 2 do 6 let. Vychází každý měsíc, lednové a únorové číslo vychází jako dvojčíslo. Každé číslo je zaměřené na jedno téma, kterému jsou věnovány jednotlivé aktivity.

Komiks Mylišáci

Celobarevný časopis děti i rodiče nadchne obsahem i grafickým zpracováním. Najdete v něm komiksové příběhy zvířátek, aktivity, hry, grafomororická cvičení, nápady na tvoření, či vystřihovánky. Příjemným překvapením je, že všechny stránky časopisu jsou z tvrdého papiru. A většina vystřihovánek je navíc oboustranných, takže můžete bez obav stříhat, aniž byste si zničili obsah na druhé straně.

Vystřihovánka Betlém

Vyzdvihnout musím také to, že se autorům daří připravovat aktivity pro celou cílovou skupinu dětí. To „své“ si v něm najdou skutečně už dvouleté děti, ale nudit se nebudou ani předškoláci.

Vystřihovánka Pizza

Cena samostatného výtisku je 39 Kč. Při objednání předplatného je to 35 Kč. Můžete si vybrat z několika variant předplatného. Buď jen samotný časopis nebo časopis s různými dárky. Například při objednání předplatného na dva roky se můžete těšit i na plyšového Puntíka jako bonus. Zvlášť se nabízí výhodné předplatné pro školky. Všechny předplatitele navíc čeká několik výhod. Od prosince 2018 jim spolu s časopisem 4krát ročně přijde i verze časopisu pro rodiče s názvem Maminčin Puntík (dá se koupit i samostatně v trafikách). Děti se díky předplatnému mohou těšit 4krát ročně na samolepky s hrdiny časopisu.

Maminčin Puntík

Pokud byste měli zájem o starší výtisky Puntíku, tak máte možnost objednat si je a dokonce za ně nemusíte platit poštovné. 🙂 Více informací zde.

Vystřihovánka ježek

Jedinou nevýhodou z mého pohledu jsou reklamní příspěvky, které mohou místy působit na čtenáře rušivě. Ale na druhou stranu chápu, že bez reklam by asi nebylo možné vydávat celobarevný 40 stránkový časopis za takovou cenu.

Puntíkovy nápady

Nás doma časopis úplně nadchnul. Mám v plánu založit složku, do které budu postupně zakládat jednotlivé aktivity a hry. V časopise je jich tolik, že brzy bude ze složky celá „Puntíkova knížka“.

Medvídek Vilda

Kromě časopisu doporučujeme i Puntíkův blog, na němž najdete další inspiraci. 🙂

Obchůdku si zase můžete pořídit plyšového Puntíka nebo třeba trička s Puntíkem či knihy ilustrátorek a redaktorek časopisu.

Více informací o Puntíku a možnost objednání předplatného je zde. 🙂

Věříme, že si Puntík najde cestu i k vám domů. 🙂