Brumbálova armáda

Dnes se podíváme na další z edice stolních her na téma Harry Potter, které vydávají v Efku. Jmenuje se Brumbálova armáda. Pojďte nakouknout.

Brumbálova armáda

Co hra obsahuje:

Hra obsahuje 64 kartiček potřebných ke hře a návod. Kartičky mají různé funkce. Z kartiček s blesky a s Brumbálovou armádou se skládají jednotlivá kouzla, kartičky s Harry Potterem fungují jako žolík, kartičky s Dolores Umbridgeovou jsou „škodící“.

Brumbálova armáda

Cíl hry

Cílem hry je sestavit čtveřice kartiček s jednotlivými kouzly (Expelliarmus, Stupefy, Expecto Patronum). Vyhrává ten, kdo všechny tři čtveřice sestaví jako první.

Brumbálova armáda

Zjednodušená pravidla hry

Všechny kartičky se vyskládaj o do hromádek obrázky dolů. Hráči se střídají v otáčení kartiček a postupně sestavují jednotlivá kouzla v přesně určeném pořadí. Pokud se jim otočená kartička nehodí do daného pořadí, odloží ji stranou. Při tahu si každý vybírá, jestli otočí kartičku z hromádky nebo z odložených kartiček. Hráči si musí pamatovat, na kterém místě jsou odložené hodící se kartičky.

Brumbálova armáda

Pokud někdo otočí kartičku s Dolores Umbridgeovou, která má stejnou barvu jako jeho rozestavěné kouzlo, musí kartičky z tohoto kouzla vrátit na hromádky. Před vrácením kartiček ho může zachránit dříve nalezená kartička s Harry Potterem, která má zároveň i funkci žolíku. Pokud má někdo sestavené všechny trojice kouzel, zbývá mu najít poslední kartičku – Brumbálovu armádu. Komu se to podaří jako první, vyhrává.

Brumbálova armáda

Komu je hra určena:

Hra je pro 2-4 hráče od 8 let. Hrát ji mohou jak ti, kdo příběhy Harryho Pottera znají, tak ti, kteří je neznají.

Brumbálova armáda

Závěr

Hra originálním způsobem zpracovává námět z příběhů Harryho Pottera. Je pěkně graficky zpracovaná a zaujme vzhledem, ale i jednoduchými pravidly.