Balanční deska JPwood

BALANČNÍ DESKA je pohybová pomůcka, která slouží k nácviku stability. Cvičení zároveň zlepšuje postoj i klenbu nohy. Více se o ní se dočtete v dnešním článku, ve kterém vám představím BALANČNÍ DESKU od JPwood.

Balanční deska JPwood

Jedná se o kulatou dřevěnou desku o průměru 30 cm. Zespodu je připevněný „podstavec“ ve tvaru kříže. Výška desky je 7,5 cm. Je vyrobena z 1,5 cm silné březové překližky Multiplex.

Balanční deska JPwood

Balanční deska JPwood

Deska je určena především dětem od 3 do 12 let. Nosnost je ale 120 kg, bez problémů se na ni tedy mohou postavit i dospělí. Při cvičení je potřeba desku postavit na neklouzavý povrch.

Balanční deska JPwood

Balancováním na desce děti i dospělí posilují hluboký stabilizační systém, zpevňují vnitřní svaly břicha i podporují správný vývoj klenby nohou. Pro udržení rovnováhy je zapotřebí také soustředěnost, kterou takto díky cvičení mohou děti zlepšovat.

Balanční deska JPwood

Desku můžete u JPwood pořídit buď přírodní (lakovanou) nebo si můžete vybrat z nabídky barev.

Balanční deska JPwood

Kromě kulaté desky nabízí JPwood i desku obdélníkovou. Najdete ji tady. Desky můžete používat i obě zároveň (na každou nohu jednu).

Balanční deska JPwood

Jako v každé recenzi přidáváme tipy na další aktivity.

JEDNA NOHA

Když si budete stojem na desce jistí, můžete zkusit stát na jedné noze nebo nohy pravidelně střídat.

ŽONGLOVÁNÍ

Při stoji na desce můžete zapojit i pohyb rukou. Můžete zkusit žonglovat nebo si házet míčkem s někým dalším.

PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA

Desku můžete využít i jako součást „překážkové dráhy“ doma i ve školce/škole.

RUCE

Kromě stoje na desce jsme zkoušeli opírat se rukama o desku v podobné pozici, jako když děláte „kliky“ a posilovat tak zase jiné svaly, především ty na zádech.

Balanční deska JPwood

DŘEPY

Kromě upravených kliků můžete na desce zkusit dělat i dřepy či desku použít jako podnožku při cvičení na zádech (sed-leh, atd.)

DOMEČEK

Když si budete chtít od cvičení odpočinout, zkuste desku otočit křížem nahoru a využít ho třeba jako domeček pro panenky. 🙂

Balanční deska JPwood

ZOO

Další nápad na využití otočené desky potěší všechny milovníky zvířátek. Z filcu nebo jiného materiálu vystřihněte podložky a připravte tak „výběhy“ pro figurky zvířat.

Balanční deska JPwood

Na balanční desce se nám, kromě jiného, líbí, že je skladná (vejde se i do těch nejmenších prostor). Najde využití u celé rodiny, zaujme děti i dospělé. Cvičení je vhodné pro zdravé děti i děti s handicapem (hypotonie, aj.).

Balanční deska JPwood

Balanční desku od JPwood doporučujeme pro cvičení doma, ale i do organizací, které pracují s dětmi. 🙂

Balanční deska JPwood

A pokud vás zajímá další pomůcky značky JPwood, mrkněte na naše dřívější recenze: Houpačka Gunga, Bosá stezka.