Adventní spirála

Dnes máme další adventní tip. Tentokrát na krásný svícen/adventní kalendář v jednom. ADVENTNÍ SPIRÁLA z Dílny Kohoutek je krásným a smysluplným doplňkem k prožívání adventu. Pojďte se podívat a inspirovat se i několika aktivitami, jak Spirálu využít. 🙂

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Spirála je ručně vyrobená z dřevěné překližky a je v ní 24 otvorů na svíčku (na každý den prosince jeden). Rozměr Spirály je 27*30 cm. Průměr otvoru na svíčku je 2 cm.

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Součástí Spirály je figurka Marie na oslíkovi, která dává svícnu další rozměr. 🙂

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Spirálu si můžete objednat buď v přírodním provedení (nalakovanou bezbarvým lakem) nebo si při objednávce zvolit barevnou variantu.

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

A jak Spirálu využít?

Základním využitím je jednoduché posouvání SVÍČKY směrem ke středu Spirály. Každý den posunout o jedno políčko a společně sledovat, jak se čas blíží k Vánocům.

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Dále můžete každé posunutí svíčky spojit a večerním rituálem, při němž se sejde celá rodina a společně si projdete daný den. Každý člen rodiny může říct, co mu v uplynulém dní udělalo radost nebo naopak, co ho naštvalo, zklamalo…

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Do každého otvoru svícnu můžete také zasunout srolovaný papírek s nějakým úkolem na den. Můžete využít třeba naše nápady na úkoly pro celou rodinu (ke stažení zde) nebo pro partnerské páry (ke stažení zde).

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Můžete také využít figurku Marie na oslíkovi a symbolicky s ní „putovat do Betléma“. Třeba tak, že si budete povídat biblický příběh o narození Ježíška. Můžete si představovat, jaké to asi bylo, když Josef s Marií šli do Betléma, proč tam vlastně šli, jak cesta trvala dlouho, apod. Jako pomůcku můžete použít i knížku Mariin malý oslík.

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Posledním našim tipem je překreslit obrys spirály na papír, otvory ve spirále se znázorní prázdnými kolečky. Spirálu můžeme překreslit pro každého člena rodiny zvlášť. Stanovíme si úkol na každý adventní den (například udělat dobrý skutek pro někoho v rodině). Když se podaří úkol splnit, daný člen rodiny si vybarví kolečko na spirále.

Adventní spirála: Dílny Kohoutek

Advent je dobou, kterou můžeme využít pro zastavení se, rozvoj vztahů s našimi nejbližšími i sami se sebou. Zároveň je to doba přípravy na prožití Vánoc. Myslíme si, že každodenní večerní rituál při rozžaté svíčce (ať už na adventním věnci nebo třeba na Spirále) může být pěkným zpříjemněním doby čekání na Vánoce a hodnotným časem pro celou rodinu. 🙂 Netradiční svícen ve tvaru Spirály může být hezkým doplňkem pro to, aby se společné setkávání celé rodiny v adventu dařilo. 🙂