Abeceda a čísla

Dnes bych vám ráda představila novou edukativní hru od Efka, díky které si děti procvičí čísla a písmenka. Ale nejen to. Hra se jmenuje ABECEDA A ČÍSLA. Pojďte se na ni podívat.

Abeceda a čísla

Co hra obsahuje

V balení najdete dílky k poskládání písmen a číslic, plastové šroubky a matičky a oboustranné kartičky s čísly a písmeny.

Abeceda a čísla

Dílky ke skládání jsou z kartonu a jsou laminované a tedy i odolné. Před první hrou je potřeba odstranit záslepky jednotlivých otvorů ke šroubování dle přiloženého návodu.

Abeceda a čísla

Cíl hry

Cílem hry je z připravených tvarů a plastových šroubků poskládat konkrétní čísla a písmenka. Děti mohou postupovat dle kartiček, na kterých najdou návod, které dílky jsou k danému tvaru potřeba.

Abeceda a čísla

Abeceda a čísla

Kartičky

Kartičky s písmeny a číslicemi jsou oboustranné. Z jedné strany kartiček s písmeny je ilustrační obrázek a tvar malého i velkého písmena v tiskací i psací variantě. Z druhé strany návod na poskládání písmen.

Kartičky s písmeny

Kartičky s číslicemi mají z jedné strany daný počet kuliček a zároveň je číslice ukázaná na prstech ruky. Z druhé strany je opět návod ke skládání.

Kartičky s číslicemi

Co hra rozvíjí

Hra rozvíjí představivost, jemnou motoriku, koordinaci oko-ruka a samozřejmě i znalost písmen a číslic.

Pro koho je hra vhodná

Hra je doporučena dětem od 5 let. Myslím si, že toto věková doporučení je tak akorát. Využijete ji s předškoláky nebo také prvňáčky a druháčky k procvičování doma i ve školce či škole.

Abeceda a čísla

Doporučujeme. 🙂