3pexesa Mamiee

Dnes máme něco pro milovníky stolních her. Rádi bychom vám představili jedny z autorských her od české značky Mamiee, a to jejich 3PEXESA. Pojďme se na tyto originální, estetické a kvalitně zpracované hry podívat zblízka.

3pexesa Mamiee

3PEXESO (jak už název napovídá) je pexeso, v němž hráči nehledají dvojice, ale rovnou trojice k sobě se hodících obrázků. 3PEXESA od Mamiee nabízejí dvě témata: zvířata a stromy. V pexesu se zvířaty hráči hledají hlavičku, zadeček a stopu daného zvířete.

V pexesu na téma „stromy“ potom strom, jeho plod a list.

sm

Každé 3PEXESO obsahuje celkem 12 trojic obrázků, celkem tedy 36 kartiček. Obrázky jsou vytištěné na pevném kartonu ve tvaru kolečka o průměru 6 cm. Balení obsahuje také praktický látkový pytlík.

3pexeso Mamiee

Každá trojice obrázků, která k sobě patří, je označena stejnou barvou pozadí (v případě zvířat) nebo okraje (v případě stromů). Hráči tak jednoduše a rychle poznají, jestli našli ty správné trojice.

3pexeso Zvířata

Hra rozvíjí především paměť, pozornost, představivost. Zároveň se jedná o hry didaktické, takže si děti formou hry osvojí  také znalosti, týkající se témat 3PEXES.

3pexeso Stromy

A na závěr přidáváme několik nápadů, jak můžete 3PEXESA využít.

PEXESO

Kromě hledání trojic můžete kartičky využít i jako klasické pexeso. Stačí jen vybrat, kterou část trojice vynecháte. Další nápady, jak hrát pexeso (i s menšími dětmi) najdete v tomto článku.

NAJDI OBRÁZEK

S menšími dětmi můžete hrát jednoduchou hru, kdy dítě hledá konkrétní zvíře nebo třeba plod stromu.

TŘÍDĚNÍ

Kartičky můžete také jednoduše třídit na hromádky podle typu obrázku (hlavička, zadeček, stopa…). Se staršími dětmi můžete zvolit i další kritéria pro třídění (jehličnaté stromy, listnaté stromy, apod .).

3pexeso Zvířata

HLEDEJ KARTIČKU

Vybereme několik trojic obrázků a z každé trojice schováme jednu kartičku v místnosti. Dítě má za úkol chybějící kartičky najít.

HLEDEJ V PŘÍRODĚ

Vybrané obrázky stromů a zvířat (stop) vezmeme s sebou na výlet do přírody. Děti mají za úkol najít v přírodě vybrané stopy zvířat a stromy.

3pexeso Stromy

3PEXESA od Mamiee nás doma upoutala už od jejich rozbalení. Ačkoliv syn ještě není ve věku, kdy by byl schopný 3PEXESO hrát, našli jsme si s ním svoje aktivity, které nás baví. Nejvíce nás zaujaly zadečky zvířátek, které jsou prostě kouzelné. 🙂 Za sebe bych ještě ocenila originalitu her a pěkné ilustrace. Příjemně mě překvapila také velikost kartiček. A potěšilo mě ekologické a zároveň praktické balení, včetně látkového pytlíku. Za nás tedy určitě doporučujeme. 🙂