Zubr si hledá hnízdo

Dnes mám pro vás tip na knihu ukrajinské autorky a ilustrátorky Oksany Bula. Jmenuje se ZUBR SI HLEDÁ MÍSTO. Přijměte pozvání do pohádkového lesa plného kouzelných skřítků tukonů.

Zubr si hledá hnízdo

Je podzim a zvířátka v lese se zanedlouho uloží k zimnímu spánku. Zubr potká medvěda a ptá se ho, čím se v zimě živí, když je vše pod sněhem.

Zubr si hledá hnízdo

Medvěd mu odpoví, že v zimě spí. Od té chvíle zubr zatouží jít na zimu také spát. Jde proto s touto prosbou za tukony. Ti ho však odmítnou s tím, že by stejně dlouho spát nevydržel.

Zubr si hledá hnízdo

To se zubrovi nelíbí a jde prozkoumat, jak tukoni zvířata uspávají. Přijde na to, že potřebuje nějaký pelíšek. Vyhlédne si několik hnízd, které na první pohled vypadají opuštěně, ale nakonec se ukáže, že až tak opuštěné nejsou…

Zubr si hledá hnízdo

Až na jedno hnízdo, ve kterém se uvelebí… Zanedlouho však zjistí, že ho spánek až tak nebaví, a tak vstane a jde se věnovat zimním radovánkám.

Zubr si hledá hnízdo

Do dvojice k této krásné knize doporučujeme naši oblíbenou MEDVĚD NECHCE JÍT SPÁT, která vypráví podobný příběh, jen opačný – z pohledu medvěda. Obě publikace vyšly v nakladatelství Host.