Zázrak o Vánocích

Dětskou adventní a vánoční beletrii máme doma moc rádi. Každý rok si do naší knihovničky vybereme minimálně jeden nový titul s touto tématikou. Letos je to knížka ZÁZRAK O VÁNOCÍCH z nakladatelství Portál.

Zázrak o Vánocích

Knížka vypráví příběh dětí, které prožívají předvánoční čas. Druháček Šíma se vypraví na večerní procházku s tatínkem a dostanou se až na náměstí k velkému dřevěnému betlému. Šíma u něj zažije něco zvláštního – jedna z figurek si s ním začne povídat.

Zázrak o Vánocích

Když se Šíma na druhý den vydá k betlému i se školní třídou a paní učitelkou, všimnou si děti, že každé z postav něco chybí. Rozhodnou se, že chybějící věci figurkám vyrobí.

Zázrak o Vánocích

Šíma se sestrou vyrobí šálu pro koledníka, další spolužáci zase hůl pro Josefa nebo šátek pro Marii. Na Štědrý den se svolením hlídače figurám dárky vloží. Na druhý den na děti v betlémě čeká skutečný vánoční zázrak.

Zázrak o Vánocích

Knížku doporučujeme pro předškoláky a děti mladšího školního věku. Text má větší písmena a je vhodný i pro začínající čtenáře. U nás doma si hned získala oblibu.