Vše o hasičích

Dnes bych vám chtěla představit knížku VŠE O HASIČÍCH z edice Už vím proč?, kterou vydává nakladatelství Albatros. Jedná se o okénkové knížky pro děti od 4 let. Každá je zaměřena na jedno téma. Máme jich doma víc a všechny jsou oblíbené. Do dnešní recenze jsem vybrala tu o hasičích.

Vše o hasičích

Texty v knížce nejsou dlouhé, ale přesto se z nich děti dozvědí mnoho důležitých informací i zajímavostí. Na stránkách jsou krátké odstavce. Zbytek informací se skrývá pod otevíracími okénky a dalšími pohyblivými prvky.

Vše o hasičích

V knížce Vše o hasičích se děti dočtou o tom, co obnáší povolání hasiče, co hasiči musí umět a znát, jaké používají vybavení, jak to funguje v hasičské stanici či jak se stát hasičem.

Vše o hasičích

Vše o hasičích

Informace jsou podávány do detailů. Dozvíte se například, jak se po zásahu suší 20 metrů dlouhé hadice. Moc se nám líbí, že konkrétní informace jsou spojeny s příslušnými obrázky a okénky. Například zmíněná informace o hadicích je ukrytá pod obrázkem se sušícími se hadicemi. I nečtenáři si tak texty propojí s konkrétními obrázky.

Vše o hasičích

Také se mi líbí, jak jsou vytvořena otevírací okénka. Není pod nimi ukrytý jen text, ale také další vrstva obrázků a tím pádem i děje. Například u informací o výjezdu hasičů k požáru vidíte nahoře jen vnitřek hasičského auta, ale když otevřete okénko, najednou vidíte celou zásahovou jednotku.

Vše o hasičích

Součástí knížky Vše o hasičích je velkoformátový plakát, na kterém jsou obrázky hasičské techniky a krátké popisky. Z toho je Martínek úplně nadšený.

Plakát hasičské techniky

Za nás tedy edici Už vím proč moc doporučujeme. Témat už vyšlo spoustu, určitě si vyberete dle zájmu vašich dětí. Pro děti od 2 let navíc vychází v edici Už vím proč Junior knížky v podobném duchu, ale menší a přizpůsobené nejmenším čtenářům.