Velcí vynálezci

Dnes vám chceme představit knižní novinku z Bambooku. Velkoformátová kniha Velcí vynálezci čtenáře seznamuje s významnými osobnostmi celého světa, kteří dali vzniknout mnoha věcem, jež se staly součástí našeho každodenního života.

Velcí vynálezci

Pojďme společně tuto knihu prolisovat. Obohatí nás o mnoho nových informací o životě velkých vynálezců a o původu nejrůznějších věcí, které změnily svět.

Velcí vynálezci: obsah

Na každé dvojstranně knihy se seznámíme s jednou až dvěma osobnostmi a jejich vynálezy. Osobnosti jsou v knize seřazené podle abecedy.

Velcí vynálezci

Kromě věcí denní potřeby se v knize dočtete i o vzniku známých a po generace oblíbených hraček. Dozvíte se například, jak vznikla jedna z nejslavnějších stavebnic pro děti „Lego“ a co vlastně název této hry znamená.

Velcí vynálezci

Další oblíbenou hračkou, o jejíž autorce se můžete v knize dočíst, je panenka Barbie. Tušíte, jak dlouho už si holčičky mohou s touto panenkou a legendárním Kenem hrát?

Velcí vynálezci

V knize Velcí vynálezci se dočtete také například o vzniku papíru, bez něhož už si život asi těžko dokážeme představit.

Velcí vynálezci

Velci vynálezci

Na „své“ si přijdou také milovníci techniky. Dočtou se třeba o fungování hromosvodu.

Velcí vynálezci

Nebo vzducholodě.

Velcí vynálezci

Tuto knihu moc doporučujeme všem zvídavým čtenářům, kteří se díky ní dozvědí mnoho zajímavých informací o vzniku nejrůznějších věcí, s nimiž se setkáváme.