Vánoční tramvaj

Dnešním knižním tipem se dostaneme do období adventu a Vánoc. Chci vám představit knížku oblíbené autorky Daniely Krolupperové s názvem VÁNOČNÍ TRAMVAJ, která vyšla u Albatrosu v edici PRVNÍ ČTENÍ.

Vánoční tramvaj

Příběh knížky se odehrává těsně před Vánocemi. Hlavním hrdinou je malý Vítek, který s rodiči bydlí v Praze, kousek od poslední stanice tramvaje. Z okna rád pozoruje přijíždějící tramvaje, které se na zástavce otáčejí a vracejí se zpět do města.

Vánoční tramvaj

Jednoho večera těsně před Vánocemi stojí Víťa zase u okna a zahlédne něco neobvyklého. Pan řidič vystupuje z tramvaje, sklání se u nedalekého keře a s někým mluví. Víťa ale nikoho dalšího než řidiče nevidí a přijde mu to jako záhada.

Vánoční tramvaj

Za pár dnů této záhadě přijde na kloub. V keři se schovává opuštěný pes, kterému pan řidič nosí své svačiny. Zároveň ale zjistí, že na druhý den psa přijdou odchytit policisté. Víťa si strašně přeje vzít si psa domů a zachránit jej před útulkem. Jenže maminka s tím nesouhlasí.

Vánoční tramvaj

Krátce před Vánocemi se má tatínek Víti vrátit z pracovní cesty v cizině. Víťa se těší, že společně pojedou pro vánoční stromeček. Bohužel se ale tatínek cestou zdrží, a tak musí pro stromeček jet s maminkou tramvají. Po cestě zpět se však jeden druhému v tlačenici ztratí. Víťu hledá policie po celém městě.

Vánoční tramvaj

Nakonec ale všechno dobře dopadne. Víťa se v pořádku dostane domů, tatínek se zavčas stihne vrátit a dokonce i Víťovo přání (nechat si psa) Ježíšek splní.

Vánoční tramvaj

Součástí knížky je i PRACOVNÍ SEŠIT pro malé čtenáře

Pracovní sešit Vánoční tramvaj

Pěkný vánoční příběh s dobrým koncem můžeme jedině doporučit. Knížka z edice První čtení je určena především začínajícím čtenářům. Potěší ale i děti mladší.