Valentýnka a staré řecké báje

Posledního dílu Valentýnky jsme se s dětmi nemohli dočkat. Když nám z Albatrosmedia přišel balíček, byli jsme nadšení. Kromě knížky v něm byly i různé drobnosti od Valentýnky, takže jsme ochutnali tradiční baklavu, děti si vybarvily omalovánku a Martínek si začal zapisovat do přiloženého deníčku své zážitky. Knížku jsme dnes dočetli, a tak vás s ní můžeme seznámit.

Valentýnka a Staré řecké báje

Příběh knížky začíná na řeckém ostrově Korfu, kam Valentýnka s rodinou a pejskem Hugem odjela na dovolenou.

Valentýnka a staré řecké báje

Na dovolené se děvčátko začte do řeckých bájí, mezi kterými ji uchvátí báj o Théseovi. Po návratu domů se s kamarády domluví na poslední prázdninové hře. Společně začnou nacvičovat divadelní hru na motivy oblíbené báje.

Valentýnka a staré řecké báje

Vymýšlení jednotlivých scén, tvoření kostýmů, skládání písniček a dalších úkoly spojené s přípravou divadelní hry není úplně snadné. A tak Valentýnka pozve na pomoc kamarádku Aničku, která k nim dorazí i s babičkou.

Valentýnka a staré řecké báje

Divadelní představení, na které děti pozvou i své spolužáky a paní učitelku má velký ohlas. S pomocí dospělých se jim podařilo vytvořit krásné zahradní pódium a kostýmy, pan Konstantin se postaral o hudební doprovod, všichni překonali trému i drobné komplikace (například Péťův úraz těsně před představením). Své diváky naprosto nadchli.

Valentýnka a staré řecké báje

Poslední knížka série se nám opět moc líbila. Přestože už jsme postavy dobře znali z minulých dílů, v tomto posledním každá z nich vynikla zase trošku jinak a kromě pěkného příběhu jsme mohli více sledovat i povahy hlavních hrdinů. Máme radost, že jsme v knížce objevili informaci o dalším dobrodružství Valentýnky a Aničky. Moc se na něj těšíme.