Úžasná doba dinosaurů

Marky má dinosauří období a „nakazila“ jím i Martínka, kterého donedávna tato zvířata naprosto míjela. Když jsem hledala knížky k tomuto tématu, objevila jsem v nakladatelství Pikola titul s názvem ÚŽASNÁ DOBA DINOSAURŮ. Za mě je skvěle zpracovaný. Pojďte se podívat.

Úžasná doba dinosaurů

Kniha se zabývá dlouhým obdobím, kdy dinosauři žili na Zemi. V úvodu popisuje jednotlivé fáze tohoto období.

Úžasná doba dinosaurů

Následně se děti seznámí s jednotlivými zástupci dinosaurů. Každý z nich je popsán na jednu stranu (formát zhruba A4). V popisech jsou zmíněné různé zajímavosti. Pro děti je čtení záživné a informace si lehce zapamatují.

Úžasná doba dinosaurů

Úžasná doba dinosaurů

V závěru knihy je úplně skvělá pomůcka k dotvoření. Jedná se o 3D časovou osu, do které se zasunou obrázky jednotlivých dinosaurů, podle toho, kdy žili.

3D časová osa

K dotvoření časové osy nepotřebujete žádné další pomůcky. Stačí poskládat spodní část, vyjmout jednotlivé dinosaury ze zadních stránek knížky a vložit je na dané místo na ose dle popisku. Poskládaná časová osa má na délku 52 cm. My ji máme vystavenou na poličce a vypadá opravdu nádherně.

3D časová osa

Knížka i časová osa k dotvoření. Nás zaujala. Děti si vybírají jednotlivé zástupce dinosaurů na ose, poté hledají jejich obrázek v knížce a čteme o nich.

Doporučujeme pro všechny milovníky dinosaurů a pravěku.