That’s not my kitten…

Hmatové knížky jsou u nás doma velmi oblíbené od úplných miminek. Martínek ještě ani neseděl a už si hladil srst zvířátek v knížce (a je to knihomol doteď 😀 ). Markétce jsem hmatovou knížku nabídla poprvé v 8 měsících a zareagovala na ni úžasně. Byla to knížka That’s not my kitten… z britského nakladatelství Usborne, kterou vám dnes chci představit.

That’s not my kitten…

Jedná se o malou knížku z velmi pevného kartonu, kterou bez obav můžete nabídnout i miminkům. Odolá jejich snahám knížku jíst… 🙂

That’s not my kitten…

Na každé dvojstraně knihy se děti setkají s koťátkem, které má na sobě hmatový prvek (děti si mohou pohladit čumáček, tlapky, ouška či bříško).

That’s not my kitten

Každá část kočičího těla je z materiálu jiné struktury, aby imitovala skutečnost. Na každé dvojstraně je i malá myška, kterou mohou děti hledat.

That’s not my kitten…

Když malý čtenář z obrázků vyroste, můžete využít jednoduché texty v angličtině a seznámit dítě s jejich významem. Tím, že pro něj bude knížka důvěrně známá a zapojí do poznávání další smysl (hmat), snáze si význam zapamatuje.

That’s not my kitten…

Knížku That’s not my kitten můžeme doporučit už nejmenším čtenářům. Věříme, že u vás bude mít stejný úspěch jako u nás. Hmatových knížek ze stejné edice vydavatelství Usborne najdete v nabídce celou řadu. Stačí si vybrat oblíbené zvířátko. 🙂 Knížku si můžete objednat na Facebook stránce Vůně knih nebo u Laura’s World of Books. Za stránkami stojí dvě maminky, které se, dle svých slov, zamilovaly do dětských knih a rády vám poradí s výběrem knížek „na míru“.