Svět plný svátků

Dnes máme tip na netradiční (a velmi podařenou) encyklopedii pro děti od 9 let s názvem SVĚT PLNÝ SVÁTKŮ, která nedávno vyšla v nakladatelství Portál.

Svět plný svátků

Spolu s cestovatelem Tomášem Svátkem čtenáři projedou celý svět a poznají slavnosti, které jsou typické pro jednotlivé národy a kultury.

Svět plný svátků

Svět plný svátků

V každé kapitole najdete informace o původu daného svátku i jeho významu pro dané kulturní společenství.

Svět plný svátků

Popsané jsou zde také typické zvyky pro danou slavnost.

Svět plný svátků

Díky knize děti nahlédnou do myšlenkového světa různých kultur a náboženství a pochopí chování lidí, které může být naší kultuře vzdálené.

Svět plný svátků

U každé kapitoly je uveden konkrétní tip na aktivitu, kterou mohou děti doma vyzkoušet a ještě více tak poznat a částečně prožít danou slavnost. V závěru knihy je také tabulka, do které si může celá rodina naplánovat své vlastní svátky a tradice.

Svět plný svátků

Slavení patří k životu každého z nás. Svátky vytrhávají člověka ze všedních dnů, pomáhají mu obrátit pozornost k vyšším hodnotám a také zažít sílu a jednotu společenství (ať už se jedná o rodinu, kmen, či celý národ). Knížka SVĚT PLNÝ SVÁTKŮ pomáhá čtenářům uvědomit si důležitost a význam slavení a přináší i praktické návody, jak slavit v rodině.  Doporučujeme. 🙂