Superholky

Lia Dešťová a Natálie Šamponová jsou spolužačky, chodí do 5. třídy. Kromě neobvyklých jmen, je spojuje také nerozlučné přátelství. Každá pochází z jiného rodinného prostředí, ale povahově jsou si velmi podobné. Audiokniha Superholky posluchačům přináší příběh o jejich hrdinství, odvaze a dalo by se říct přímo detektivní činnosti. Pojďme se s malými hrdinkami seznámit blíže. 

Superholky

Příběh začíná na autobusové zastávce, na které Lia a Naty čekají po sportovním tréninku na autobus, který je doveze domů. Najednou se v jejich blízkosti objeví neznámý muž, který Naty ukradne kabelku. Tu ani tak nemrzí ukradená peněženka, jako spíš drobnosti, které v ní měla a které dostala od maminky a zůstaly jí jako památka na ni, protože Natyna maminka už zemřela. Lia kamarádce slíbí, že její věci zachrání a pustí se za zlodějem. Brzy pochopí, že to nebyl úplně dobrý nápad. Naštěstí je Liin tatínek policejní komisař a situaci včas vyřeší. Zloděje se však polapit nepodaří.

Lia a Naty se nevzdávají. I přes nebezpečí se vydají zloděje hledat a při tom se dostanou na stopu lupičům, kteří vykrádají vily bohatých obyvatel města a pohybují se v neobvyklém převlečení, mají na sobě masky duchů. Dále jsou nápadní neobvykle malými postavami.

Komisař Dešťový a jeho tým už po těchto zlodějích nějakou dobu pátrá a stále se jim nedaří dopadnout je.

Bystrost a odvaha obou kamarádek a později i pomoc učitele tělocviku pomohou k dopadení duchů i zloděje ze zastávky, který Naty ukradl kabelku.

Superholky

Tento napínavý příběh autorky Anny Marie Kyšové skvěle namluvený Natálií Janyškovou moc doporučujeme. Ukázku si můžete poslechnout zde.