Stavitelé z říše zvířat

Dnes mám knižní tip pro milovníky zvířat a přírody. V nakladatelství Host nedávno vyšla nádherná publikace s názvem STAVITELÉ Z ŘÍŠE ZVÍŘAT. Autorkou je E. Dziubaková, jejíž ilustrace má většina z nás spojené s velkoformátovým leporelem Rok v lese. Její nová autorská knížka je také velkoformátová a narozdíl od zmiňovaného leporela je určena trošku větším čtenářům. Pojďte nahlédnout dovnitř.

Stavitelé z říše zvířat

Čtenáři se seznámí s tím, jak si různá zvířata staví své příbytky. V úvodu jsou obrázky různých stavebních materiálů, které používají.

Stavitelé z říše zvířat

V úvodních kapitolách najdeme také rozdělení zvířecích příbytků podle různých kritérií. Jedním z nich je MÍSTO, kde zvířecí domeček stojí (nad zemí, na zemi, pod zemí, na vodě, apod.). Autorka k jednotlivým typům příbytků nakreslila značky na kamínky. Tyto značky se pak objevují i na dalších stránkách knížky a pomáhají k rychlé orientaci.

Stavitelé z říše zvířat

Tyto kamínky mě inspirovaly k vytvoření tématické KAMÍNKOVÉ HRY, která je nafocená zvlášť, v tomto článku.

Čtenáři v knize prozkoumají obydlí různých živočichů. Některé skutečnosti jsou opravdu těžko uvěřitelné a překvapující. Zjistíme, že mnohá zvířata jsou doslova mistři ve stavění.

Stavitelé z říše zvířat

Knížka zdaleka není jen o zvířecích příbytcích. Dočteme se o mnoha dalších zajímavostech ze života zvířat. Autorka zachází opravdu do detailů. Mnoho informací jsme tady četli úplně poprvé v životě. Zároveň je ale knížka vytvořena tak, že si člověk ty informace také zapamatuje.

Stavitelé z říše zvířat

Stavitelé z říše zvířat

Závěr knížky je věnován tvorům, které s námi žijí pod jednou střechou a mnohdy o nich ani nevíme. Hodně zajímavá je také kapitola o lidských stavbách inspirovaných právě zvířecími obydlími.

Stavitelé z říše zvířat

Tuto bohatě ilustrovanou knihu z nakladatelství Host můžeme opět jedině doporučit. Nejen, že se  stane ozdobou každé knihovny, ale opravdu dětem (i dospělým) poskytne mnoho informací zpracovaných do nových souvislostí.