Slabikář se Čtyřlístkem

SLABIKÁŘ je jednou z prvních učebnic, se kterou se začínající školáci setkají. Sama si ten svůj klasický s ilustracemi H. Zmatlíkové docela dobře pamatuju. Dnes vám chci představit SLABIKÁŘ SE ČTYŘLÍSTKEM, který loni vydalo nakladatelství Edika. Využití najde nejen ve škole, ale hodí se i k domácímu procvičování pro předškoláky a prvňáčky. Pojďte se podívat dovnitř.

Slabikář se Čtyřlístkem

Autorkou Slabikáře je pedagožka Lenka Syrová. Slabikář je výjimečný tím, že kombinuje obě dvě používané metody čtení: genetickou (hláskovací) a analyticko-syntetickou (slabikovací).

Slabikář se Čtyřlístkem

Autorem ilustrací je Jaroslav Němeček, a tak knížkou provázejí známé postavy Čtyřlístku. Díky tomu je Slabikář hravý, veselý a pro děti, které mají tyto postavy rády, o to víc přitažlivý.

Slabikář se Čtyřlístkem

Slabikář obsahuje úkoly k procvičování čtení a psaní jednotlivých písmen. Dále se v něm objevují cvičení, která rozvíjejí logické myšlení, zrakové vnímání a pomáhají při porozumění textu.

Slabikář se Čtyřlístkem

 

Slabikář se Čtyřlístkem

 

Slabikář se Čtyřlístkem

Úkoly jsou prokládány krátkými komiksy s příběhy hlavních hrdinů Čtyřlístku. Nechybí ani jednoduché stolní hry typu Člověče, nezlob se.

Slabikář se Čtyřlístkem

Ke Slabikáři vyšel i PRACOVNÍ SEŠIT, ve kterém si mohou děti své nové znalosti procvičit. Ke každému písmenu je v Pracovním sešitě několik úkolů, které se dají využít i při výuce jiných předmětů (zejm.Prvouky). Rodiče a učitelé mohou využít i podrobnou METODIKU. Najdete ji zde.

Slabikář se Čtyřlístkem: Pracovní sešit

SLABIKÁŘ SE ČTYŘLÍSTKEM doporučujeme všem malým zájemcům o čtení a jejich rodičům a pedagogům.