Šišky a klásky

Nakladatelství Dynastie před pár dny vydalo novinku pro dětské čtenáře. Knížka se jmenuje ŠIŠKY A KLÁSKY a má podtitul VERŠOVANÉ BAJKY NEJEN PRO DĚTI. Pojďte nahlédnout dovnitř. 🙂

Šišky a klásky

V knížce se děti setkají s různými zvířátky – domácími i divokými. Všechna zvířátka jsou u nás žijící. Hrdinou každé veršované bajky je pokaždé jedno z nich.

Šišky a klásky

Zvířátka v bajkách poukazují na různé povahové vlastnosti, nálady, situace a pocity. S některými se mohou setkat i děti v běžném životě. Medvěd se například přejí, žába se vychloubá, kohout je nespokojený se svým dvorečkem, drozd je ukňouraný, a podobně. Děti mohou tyto situace a pocity prožívat spolu se zvířátky a zároveň v bajkách nacházet i řešení, jak s nimi pracovat.

Šišky a klásky

Knížka je určena čtenářům od 3 let. Nebála bych se ji ale nabídnout i starším čtenářům předškolního a mladšího školního věku.

Šišky a klásky

U nás doma jsou tyto veršované příběhy s kapkou poučení oblíbené u obou dětí. Kromě čtení také popisujeme, co vidíme na ilustracích, kterých je knížka plná. Krátké texty přímo vybízejí k další práci s knížkou. Zvlášť vhodné jsou pro dramatizaci formou divadelních scének, což můžeme doporučit zvlášť pro práci s dětmi ve školce, dětské skupině či jiném zařízení.

Šišky a klásky

Knížku ŠIŠKY A KLÁSKY doporučujeme do rodinné i školkové knihovničky.