Rozumbrádkové

ROZUMBRÁDKOVÉ jsou bytosti žijící v údolí, které před mnoha lety od okolního světa oddělilo mohutné zemětřesení, kvůli němuž se všechny přístupové cesty k nim zničily. Rozumbrádkové jsou bystří, šikovní, mají vztah k přírodě a umí si poradit v nesnázích.

Rozumbrádkové

V první knížce s názvem ROZUMBRÁDKOVÉ se čtenáři seznamují s hlavními hrdiny, mladými Rozumbrádky, Hlavěnkou, Mudrou a Vtipálkem a dalšími obyvateli údolí. Poznávají jejich život, zvyky a tradice.

Rozumbrádkové

Každý příběh provází logické hádanky a úkoly, které trojice zmíněných kamarádů luští. A luštit samozřejmě mohou i čtenáři. Díky jednotlivým příběhům si čtenáři procvičí logické myšlení a naučí se novým způsobům uvažování. Jednotlivé kroky, jak logické hádanky rozluštit, vysvětlují přímo hlavní hrdinové.

Rozumbrádkové

Ve druhém dílu knihy s názvem ROZUMBRÁDKOVÉ A ZLATÝ POHÁR se tři známí kamarádi Hlavěnka, Mudra a Vtipálek vypraví na dalekou cestu k nalezení zlatého poháru, který kdysi daleko v horách ukryl jejich předek.

Rozumbrádkové a zlatý pohár

Na této cestě opět musí přijít na kloub mnoha šifrám a vzkazům a také si poradit s nástrahami přírody. Ve všem tři hrdinové obstoji a nakonec ukrytý poklad objeví.

Rozumbrádkové a zlatý pohár

Kniha je velmi napínavá a když jsem ji četla, napadlo mě, že by se mohla stát předlohou pro zpracování nějaké etapové hry, třeba ve skautském oddílu nebo na letním táboře.

Obě zmíněné knihy Lukáše Fišera vyšly u nakladatelství Šulc Švarc a doporučujeme je pro všechny malé i velké čtenáře, kteří mají rádi dobrodružství, přírodu a rádi luští šifry a logické hádanky.