Rok na stavbě

V nakladatelství Host vyšlo nedávno velkoformátové leporelo Rok na stavbě. Obrázková knížka udělá radost všem zájemcům o stavební techniku a také jejich rodičům, kterým pomůže s pojmenováním všemožných druhů stavebních strojů a nářadí. 🙂

Rok na stavbě

Kniha má stejný formát jako všechny ostatní díly z této edice (Rok v lese, Rok ve školce, aj.). Každá dvojstrana se věnuje jednomu měsíci v roce. Na obrázku je vždy jedno místo – staveniště. Děti postupně sledují, jak se stavba vyvíjí – od vyměřování a kopání základů až po hotovou budovu autoservisu.

Rok na stavbě

Rok na stavbě

V knížce vystupují personifikované stavební stroje a všemožné druhy nářadí. V úvodu jsou napsané jejich názvy a také informace, k čemu slouží. Tyto informace poslouží nejen dětem, ale u rodičům. 🙂

Rok na stavbě

V závěru je nakreslený obrovský robot poskládaný z částí strojů, které se objevily v knížce. Děti mohou vyhledávat, ke kterému zařízení součástky patří.

Rok na stavbě

Stejně jako u všech pátracích leporel, i u tohoto, si malí i větší čtenáři mohou všímat různých detailů, drobných příběhů jednotlivých strojů a hledat souvislosti.

Rok na stavbě

Knížku doporučujeme všem milovníkům velkých leporel a také všem obdivovatelům stavenišť a těžké techniky a jejich rodičům.