Průzkumník oceánu

Už několik dní doma obdivujeme novinku od nakladatelství Grada s názvem PRŮZKUMNÍK OCEÁNU a doporučujeme vám ji „všema deseti“. 🙂

Tato velkoformátová encyklopedie o podmořském světě na první pohled zaujme čtenáře všech věkových kategorií svými ilustracemi, které jsou doplněny o informacemi nabité texty.

Průzkumník oceánu

Už při pouhém listování knihou Průzkumník oceánu se dozvíte mnoho nových informací o životě v oceánu a jeho bezprostředním okolí. Texty jsou psány srozumitelně, přehledně a v souvislostech.

Publikace nadchne všechny zájemce o život v moři a obohatí všechny čtenáře, kteří ji otevřou.

Pojďme ji společme prolisovat.

Úvod knihy patří obecnému představení oceánu jako místa plného života.

Průzkumník oceánu

Kniha pokračuje kapitolkou o mořských legendách a následuje popis jednotlivých pásem oceánu rozdělených dle hloubky a popisem toho, jací živočichové se v dané hloubce vyskytují.

Průzkumník oceánu: Cesta do hlubin

V dalších kapitolách se seznámíte s malými i velkými obyvateli oceánu. S tím, jak žijí, jak pečují o mláďata, čím se živí. Nechybí různé zajímavosti a detaily, které mnohdy čtenáře překvapí.

Průzkumník oceánu

Průzkumník oceánu

Téma oceánu je v knize probíráno ve všech souvislostech. Čekají na vás i informace z oblasti zeměpisu a kromě zvířat se seznámíte i s rostlinami.

Průzkumník oceánu

Průzkumník oceánu

Dozvíte se také informace, které se týkají bezprostředního okolí oceánu a živočichů obývajících břehy moří.

Průzkumník oceánu

Závěr knihy je věnován ekologii. Přináší i praktické tipy pro ochranu oceánu, které můžeme zavést do svého každodenního života.

Průzkumník oceánu

Průzkumník oceánu

Úplně na konci knihy nechybí malý shrnující slovníček pojmů.

Průzkumník oceánu

Tak jak se vám tato kniha líbí? Nás nadchla ilustracemi, informacemi i jejich grafickym zpracováním. Vřele ji doporučujeme do každé rodinné knihovničky. 🙂