Prostorová leporela Vojtěcha Kubašty

Prostorová leporela Vojtěcha Kubašty si mnozí z nás jistě pamatují ze svého dětství. Mně to vždycky připadalo jako kouzlo. Otevřela jsem knížku a přede mnou se objevil prostorový obrázek z příběhu. V Albatrosu tyto knihy opět vydávají. Já vám dnes představím čtyři leporela ve čtvercovém formátu.

Prostorová leporela Vojtěcha Kubašty

Zlatá rybka

Zlatá rybka je pro mě děti nový příběh. Narazili jsme na něj společně poprvé až v tomto leporelu.

Zlatá rybka

Je to klasický starého rybáře, který se u rybníka seznámí s kouzelnou rybkou. Ta rybářově marnivé ženě splní tři přání a když požaduje ještě čtvrté, vše se vrátí do starých kolejí a je z ní opět chudá žena ze staré chaloupky u rybníka.

Zlatá rybka

Stolečku, prostři se

S pohádkou Stolečku, prostři se se děti také poprvé seznámily díky prostorovému leporelu.

Stolečku, prostři se

Je to příběh tří bratří, které otec posílá do světa, aby si našli práci. Každý v učení dostane kouzelný dar. První dva bratři ale svou neopatrností o dary přijdou. Naštěstí se třetímu bratru díky kouzelnému obušku podaří kouzelný stoleček i oslíka získat zpět. Vše přinese domů. Jeho otec tak až do smrti nemá nouzi.

Stolečku, prostři se

Perníková chaloupka

Ve čtvercovém formátu vyšlo také prostorové leporelo s klasickou pohádkou O Perníkové chaloupce. Narozdíl od klasické verze děti do lesa nezavede tatínek, ale zabloudí tam samy.

Perníková chaloupka

Perníková chaloupka

Červená Karkulka

Další knihou v této sérii je klasická pohádka O Červené Karkulce.

Červená Karkulka

Červenou Karkulku naše děti příliš v oblibě nemají, ale v této verzi s 3D pohyblivými obrázky se jim líbí. Závěr pohádky je trochu jinak pojatý než v klasické verzi.

Červená Karkulka

Prostorová leporela Vojtěcha Kubašty jsou klasikou, která by podle mě neměla chybět ani v knihovničce dnešních dětí. Pro nás rodiče jsou tyto knihy krásným návratem do dětství. 🙂